ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Gola Petr (*1978)

­­­­

Evropská unie v otázkách a odpovědích

Publikace není žádný naučný slovník ani nechce být náročnými skripty. Odpovídá na jasně definované otázky, které trápí většinu z nás. Nesnaží se vysvětlovat těžkopádné teorie či důsledky jednotlivých rozhodnutí uskutečněných v Evropské unii, nezabývá se detaily a podrobnostmi nebo nesrozumitelnými analýzami. Zodpovězené otázky nám umožní získat základní znalosti o principu Evropské unie.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Radka Veselého v Třebíči roku 2003 (1. vydání). Počet stran: 114. ISBN: 80-86376-30-3.

OBSAH:

Publikace se věnuje Evropské unii (EU).

Evropská unie je společenství států, které se ovšem nezříkají svého suverénního postavení, ale snaží se budovat mnohaúrovňový politický systém. Hlavní motor tohoto sbližování je samozřejmě ekonomický, který s sebou nese příjemnější životní postavení lidí. Vzniká silnější a stabilnější trh. Na ekonomickém růstu zemí vydělávají samotní občané.
Cílem Evropské unie je prohloubení svobody, a to neznamená jenom volnost žít a pracovat v jiné zemi nebo volnost pohybovat se po Evropě bez omezení. Nezapomínejme také, jak Evropská unie přispívá k evropské prosperitě tím, že postupně odstraňuje obchodní bariéry.
Občané Evropské unie mají právo na osobní svobodu, politická i sociální práva, na druhou stranu musí respektovat zákony, mít odpovědnost k ostatním a chápat politický systém.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha je doprovázena řadou testů, jejichž řešení si můžeme na konci knihy zkontrolovat. Kniha je velice poučná a dozvíme se v ní spoustu o Evropské unii.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanche, 07.11.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Petr Gola - Evropská unie v otázkách a odpovědíchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)