ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hawkinsová Paula (*26.08.1972)

­­­­

Dívka ve vlaku

  • Dívku ve vlaku psala autorka téměř půl roku a dokončila ji zrovna v době, kdy se nacházela v tíživé finanční situaci (na dokončení knihy si musela dokonce půjčit od svého otce)
  • podle tohoto knižního thrilleru byl v roce 2016 natočen stejnojmenný film (režie Tate Taylor) s Emily Bluntovou v hlavní roli

Psychologicky laděný detektivní thriller s puncem bestselleru mixuje detektivní případ s civilní uvěřitelnou zápletkou a překvapivými dějovými zvraty. Rachel při denním dojíždění vlakem spatří cosi šokujícího...
Dívka ve vlaku, Rachel, si každodenní dojíždění do Londýna zpestřuje pozorováním předměstské krajiny. A opakovaně je přitom svědkem kousku životního příběhu mladého páru, který vídá při vlakové zastávce. Rachel si tak pozvolna vypěstuje pocit, že mladý pár vlastně zná, vysní si pro ně jejich možný život a dá dvojici i jména: Jason a Jess. Nevinné snění však Rachel přetrhne jistý dramatický šokující moment ve chvíli, kdy se vlak rozjíždí. Když pak Rachel náhodně zjistí, že je "Jess" pohřešována, kontaktuje policii a původní snění se tak mění ve velmi mrazivou realitu. Bylo oslovení policie pro Rachel dobrým tahem?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Ikar v Praze roku 2017 (3. vydání). Z anglického originálu The Girl on the Train přeložila Věra Klásková. Počet stran: 327. ISBN: 978-80-249-3374-0.

ŽÁNR:

Psychologický thriller

DĚJ:

Příběh začíná vyprávěním hlavní hrdinky Rachel Watsonové, která bydlí v podnájmu u kamarádky Cathy a denně ve stejnou dobu jezdí vlakem do práce v Londýně, i když byla dávno propuštěna kvůli alkoholismu, což před okolím tají. Problém s alkoholem byl zapříčiněn nezdarem v manželství, kdy se jí s manželem nepodařilo počít dítě. Spoj se téměř pokaždé zastaví na návěstidle, odkud má Rachel výhled na domek u kolejí s číslem 15. Oblíbí si jej, představuje si, jak dům vypadá zevnitř, dokonce pojmenuje pár, který domek obývá, jako Jess a Jason.

Jednoho dne však Rachel uvidí "svou" Jess s jiným mužem. Později se Jess, jak si ji Rachel pojmenovala, i když se ve skutečnosti jmenuje Megan, začne pohřešovat. A zanedlouho je Megan nalezena zavražděná...

Dům oběti stojí navíc v ulici, kde o kousek dál dříve bydlela Rachel se svým bývalým manželem Tomem v podobném domku. Ten zde žije se svou novou ženou Annou a jejich dcerou Evie.

Právě v době Meganina zmizení se Rachel vydá za exmanželem, avšak kvůli opilosti a s tím souvisejícím výpadkem paměti si nic nepamatuje. To ji přivede k vlastnímu pátrání po tom, kdo za vraždou stojí...

ČLENĚNÍ:

Kapitoly - vyprávění z pohledu Rachel (převažuje), Megan (Jess) a Anny

MÍSTO:

Londýn a okolí

ČAS:

Současnost (2012-2013)

CITÁT Z KNIHY:

Vlak zastavuje. Jsme skoro naproti domu Jess a Jasona, ale přes vagon a koleje nic nevidím, ve výhledu mi brání ta spousta lidí. Přemýšlím, zda tam ti dva jsou, zda on už ví své a odešel, nebo jestli dosud žije život ve lži, kterou zatím neodhalil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 07.01.2021

    Ceska posta
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Paula Hawkinsová - Dívka ve vlakuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­