ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bowden Oliver (*22.10.1948)

­­­­

Renesance (Assassin's Creed)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Bratrstvo)
  • Oliver Bowden je pseudonym anglického spisovatele Antona Gilla (jeho další krycí jména, pod kterými rovněž publikuje své knihy, jsou: Antony Cutler a Ray Evans)

Akční příběh z renesanční Itálie podle populární počítačové hry vypráví o vykonání msty.
Hrdina knihy Ezio je svědkem popravy svého otce a dvou bratrů. Přísahá pomstu všem, kteří je zradili. Aby mohl svou pomstu vykonat, musí podstoupit tvrdý výcvik asasínů. Jeho život se změní v boj.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fantom Print v Ostravě roku 2010 (1. vydání). Z anglického originálu Assassin's Creed: Renaissance přeložila Kateřina Niklová. Počet stran: 278. ISBN: 978-80-7398-079-5.

ÚVOD:

V roce 2009 byla vydána počítačová hra Assassin's Creed II. O několik měsíců později vyšla kniha Assassin's Creed: Renaissance, napsaná britským historikem a spisovatelem Oliverem Bowdenem. V České republice ji vydalo nakladatelství Fantom Print, které se knihami podle her dlouhodobě zabývá.

STRUČNÝ OBSAH:

Jak napovídá název knihy, příběh se odehrává v renesanci, v době rozkvětu poezie, objevů a obchodování. Konkrétně v posledních třech dekádách 15. století. Jedním z nejvyspělejších měst v období renesance byla Florencie a odtud také pochází hlavní hrdina Ezio Auditore da Firenze. Ezio je z přiměřeně bohaté rodiny bankéřů a zanedlouho měl rodinný obchod převzít. Jenže se stane věc, jež vše změní...

Když jednou přichází domů, nikdo tam není, následně mu jeho schovaná sestra a matka s jejich služkou řeknou, že domů přišli vojáci a zatkli jeho otce i oba bratry. Hned ten den vyšplhal Ezio na věž věznice, kde byl jeho otec. Ten mu řekl, ať najde v jejich domě tajnou místnost a v ní truhlu, ze které si má vzít všechny věci. Za několik málo dní byli všichni tři popraveni.

Ezio se svou matkou a sestrou vyrazili do Monteriggioni za strýčkem Mariem. Dále chtěl pokračovat až do Španělska. Ale když Mario řekl Eziovi o tom, že jeho otec byl asasín i o válkách mezi asasíny a templáři, přemluvil ho, aby se stal asasínem také. Ezio v tom nejprve vyděl skvělou možnost pomstít se všem, kteří mohou za smrt jeho otce a bratrů, ale postupným navazováním kontaktů, zachraňováním lidí a zabíjením templářů se z něj stane opravdový asasín, jenž netouží po pomstě, a tak hlavního viníka smrti jeho příbuzných nechá žít.

VLASTNÍ NÁZOR:

Ačkoliv příběh knihy je úchvatný, kniha je skoro dokonalým přepisem hry. Ve hře se opakují mise, kde máte zabít cíl, jenže v knize se to může zdát poněkud stereotypní či nudné. Naštěstí chybí veškerý vedlejší příběh herní ságy, což by mohlo sice někomu chybět, ale domnívám se, že v knize by to akorát udělalo veliký zmatek. Kladně bych ohodnotil i italské jazykové vložky, které příjemně oživují text, avšak hledat český výraz ve slovníčku na konci knihy nebylo příjemné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Franta, 28.04.2016

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Oliver Bowden - Renesance (Assassin's Creed)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­