ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bowden Oliver (*22.10.1948)

   
­­­­

Renesance (Assassin's Creed)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Bratrstvo)
  • Oliver Bowden je pseudonym anglického spisovatele Antona Gilla (jeho další krycí jména, pod kterými rovněž publikuje své knihy, jsou: Antony Cutler a Ray Evans)

Akční příběh z renesanční Itálie podle populární počítačové hry vypráví o vykonání msty.
Hrdina knihy Ezio je svědkem popravy svého otce a dvou bratrů. Přísahá pomstu všem, kteří je zradili. Aby mohl svou pomstu vykonat, musí podstoupit tvrdý výcvik asasínů. Jeho život se změní v boj.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fantom Print v Ostravě roku 2010 (1. vydání). Z anglického originálu Assassin's Creed: Renaissance přeložila Kateřina Niklová. Počet stran: 278. ISBN: 978-80-7398-079-5.

ÚVOD:

V roce 2009 byla vydána počítačová hra Assassin's Creed II. O několik měsíců později vyšla kniha Assassin's Creed: Renaissance, napsaná britským historikem a spisovatelem Oliverem Bowdenem. V České republice ji vydalo nakladatelství Fantom Print, které se knihami podle her dlouhodobě zabývá.

STRUČNÝ OBSAH:

Jak napovídá název knihy, příběh se odehrává v renesanci, v době rozkvětu poezie, objevů a obchodování. Konkrétně v posledních třech dekádách 15. století. Jedním z nejvyspělejších měst v období renesance byla Florencie a odtud také pochází hlavní hrdina Ezio Auditore da Firenze. Ezio je z přiměřeně bohaté rodiny bankéřů a zanedlouho měl rodinný obchod převzít. Jenže se stane věc, jež vše změní...

Když jednou přichází domů, nikdo tam není, následně mu jeho schovaná sestra a matka s jejich služkou řeknou, že domů přišli vojáci a zatkli jeho otce i oba bratry. Hned ten den vyšplhal Ezio na věž věznice, kde byl jeho otec. Ten mu řekl, ať najde v jejich domě tajnou místnost a v ní truhlu, ze které si má vzít všechny věci. Za několik málo dní byli všichni tři popraveni.

Ezio se svou matkou a sestrou vyrazili do Monteriggioni za strýčkem Mariem. Dále chtěl pokračovat až do Španělska. Ale když Mario řekl Eziovi o tom, že jeho otec byl asasín i o válkách mezi asasíny a templáři, přemluvil ho, aby se stal asasínem také. Ezio v tom nejprve vyděl skvělou možnost pomstít se všem, kteří mohou za smrt jeho otce a bratrů, ale postupným navazováním kontaktů, zachraňováním lidí a zabíjením templářů se z něj stane opravdový asasín, jenž netouží po pomstě, a tak hlavního viníka smrti jeho příbuzných nechá žít.

VLASTNÍ NÁZOR:

Ačkoliv příběh knihy je úchvatný, kniha je skoro dokonalým přepisem hry. Ve hře se opakují mise, kde máte zabít cíl, jenže v knize se to může zdát poněkud stereotypní či nudné. Naštěstí chybí veškerý vedlejší příběh herní ságy, což by mohlo sice někomu chybět, ale domnívám se, že v knize by to akorát udělalo veliký zmatek. Kladně bych ohodnotil i italské jazykové vložky, které příjemně oživují text, avšak hledat český výraz ve slovníčku na konci knihy nebylo příjemné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Franta, 28.04.2016

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Oliver Bowden - Renesance (Assassin's Creed)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)