ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­

Rum s příchutí Coca-Coly

  • pro starší dívky

Dívčí román o první lásce i zklamání.
Románová hrdinka Iveta prožívá samá zklamání. Smůla se jí lepí na paty i v novém kolektivu prvního ročníku střední školy. Pronásleduje ji zloba a závist, zradí ji přítel předstírající lásku. Iveta trpí, pochybuje i o sobě, ale protože není z děvčat, která hned věší hlavu, dokáže se vzchopit, překonat smutek a trápení. Přece se i na ni musí jednou usmát slunce.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Erika v Praze roku 2004 (1. vydání). Počet stran: 125. ISBN 80-7190-530-5.

STRUČNÝ OBSAH:

Iveta se o prázdninách vydala za svou babičkou do vesnice Libuň. Zde potkala jí dosud neznámou sestřenici Simonu a partu nových kamarádů. Podnikli spolu několik zajímavých výletů.

Blížil se konec prázdnin a Iveta se musela vrátit zpět domů. Nastoupila do nové školy, našla úplně nové kamarády a zamilovala se do kluka jménem Tomáš. Chvíli spolu chodili a Tomáš po Ivetě posílal tajné balíčky pro divné lidi. Iveta se jednou podívala, co v balíčku je a zjistila, že tam jsou padělané peníze. Došlo jí, že ji Tomáš jenom sprostě využívá, naštvala se a rozešla se s ním.

Když úspěšně dokončila 1. třídu střední školy, už se moc těšila, až se zase vrátí do Libuně za babičkou a svými pravými kamarády. Nachystali pro ni velkou narozeninovou oslavu, Iveta začala chodit s Davidem a vše dobře dopadlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Romča, 23.01.2020

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Olga Provazníková - Rum s příchutí Coca-ColyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­