ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Jackson Michael (*29.08.1958 - †25.06.2009)

­­­­

Moonwalk

  • podtitul: Vlastní životopis

Otevřená a odvážná kniha (1988) s důvěrným vylíčením veřejného i soukromého života je vlastním životopisem krále popu.
Michael Jackson vzpomíná na vcelku radostné dětství a začátek své kariéry, kdy vystupoval se svými bratry v amatérských soutěžích pod dohledem přísného otce. Popisuje tvrdou a namáhavou cestu ke slávě a rychlý vzestup na špičku světových žebříčků. Zpochybňuje pověsti o svém výstředním životě a odvážně bourá přísně střežené bariéry mlčení. Své vzpomínky bohatě dokreslil fotografiemi.
České vydání knihy v roce 1990 spadalo do doby Jacksonovy největší slávy, doby, jež předcházela mnohým skandálům kolem jeho osoby - sňatkům, chorobám, operacím a soudním procesům.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Médium v Praze roku 1990 (1. vydání). Z anglického originálu Moonwalk přeložila Eva Bezděková. Počet stran: 190. ISBN: 80-900274-4-X.

OBSAH:

Kniha je autobiografií krále popu Michaela Josepha Jacksona, popisující jeho dětství a zajímavosti k vydaným deskám.

Hned na začátku knihy nalezneme obrázek nakreslený samotným Jacksonem s jeho vlastnoručním podpisem. Je tu také předmluva od Berry Gordyho, zakladatele Motown Records a dobrého přítele Michaela. Knížka je prokládána fotografiemi z vystoupení nebo Jacksonovy rodiny.

Kniha je dlouhá, spíše zaujme fanouška než běžného čtenáře. Velmi odhaluje Jacksonův život a jeho dětství v šoubyznysu. Skládá se z příběhů, které jsou sestavené podle toho, kdy se staly. Čtenáře ale neupoutá natolik, aby se od ní nemohl odtrhnout. Knížka je místy nudná a obsahuje až přebytečné informace o prodeji desek, alb a singlů. Také odhaluje, že autor byl silně věřící. Je v ní mimo jiné napsáno, jak kdysi fungovala nahrávací studia jako Motown Records a jak bylo těžké se prosadit.

Kapitoly jsou velmi dlouhé, a i když čtenáře obsah textu zajímá a baví, tak je to někdy moc. Je sporné, jestli knihu Jackson skutečně napsal, nebo pod ní byl jen "podepsán", aby se zvýšila prodejnost.

Kniha obsahuje velmi zajímavé myšlenky a poselství. Umět se správně čtivě vyjádřit a ještě k tomu zajímavě neumí každý, ale Michaelovi, i když byl jiného povolání, se to podařilo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Capitain_Spock, 07.06.2021

Ceska posta    
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Michael Jackson - MoonwalkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­