ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Coleman Michael (*12.05.1946)

   
­­­­

Biblické příběhy (Děsivá literatura)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct
  • věnováno především starším dětem

Starozákonní svět Bible podaný přístupnou a zábavnou formou s množstvím komiksových ilustrací.
Publikace z ediční řady Děsivá literatura si bere na mušku tentokrát postavy a děje nejstarší knihy světa. Je konstruována jako deset příběhů s ponaučeními. Adam a Eva, Noe, Josef, Mojžíš, Jozue, Samson a Dalila, David a Goliáš, Jezábel, Jonáš, Daniel se objeví v novém světle, krev vzájemných půtek mezi Filištínskými a Izraelity znovu vyvře, staré lásky setřesou rez a Bůh otec se trochu zmateně pustí do mísení osudů.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2007 (1. vydání). Z anglického originálu Bible Stories (Horrible Histories) přeložila Ivana Mičínová. Ilustroval Michael Tickner. Počet stran: 216. ISBN: 978-80-252-0592-1.

PROSTŘEDÍ:

Starověk

NÁMĚT:

Známé i méně známe báje, jež se zachovaly po mnohé generace.

DĚJOVÁ LINIE:

Knížka se zaobírá všemožnými biblickými příběhy, které se týkají zejména starověkého období. Dozvíme se tak například o Samsonovi, králi Šalamounovi, Adamu a Evě (jak je zcela pochopitelné z obalu knihy), ale také i o podivných stvořeních cherubínech a mnohých jiných zajímavostech, které bychom museli jinak zjišťovat dlouhým a nudným čtením Bible.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Biblické příběhy od těch známějších až po ty méně známé.

MOTIVY:

Bible, křesťanství, čistota, víra, příběhy

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka se mi docela líbila, protože některé příběhy jsem ani neznal a některé zajímavosti mi objasnily moje různé úvahy a otázky okolo náboženství samotného.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 30.04.2014

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Michael Coleman - Biblické příběhy (Děsivá literatura)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)