ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Coleman Michael (*12.05.1946)

­­­­

Biblické příběhy (Děsivá literatura)

  • podtitul: O čem se vám učitelé neodvažují říct
  • věnováno především starším dětem

Starozákonní svět Bible podaný přístupnou a zábavnou formou s množstvím komiksových ilustrací.
Publikace z ediční řady Děsivá literatura si bere na mušku tentokrát postavy a děje nejstarší knihy světa. Je konstruována jako deset příběhů s ponaučeními. Adam a Eva, Noe, Josef, Mojžíš, Jozue, Samson a Dalila, David a Goliáš, Jezábel, Jonáš, Daniel se objeví v novém světle, krev vzájemných půtek mezi Filištínskými a Izraelity znovu vyvře, staré lásky setřesou rez a Bůh otec se trochu zmateně pustí do mísení osudů.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2007 (1. vydání). Z anglického originálu Bible Stories (Horrible Histories) přeložila Ivana Mičínová. Ilustroval Michael Tickner. Počet stran: 216. ISBN: 978-80-252-0592-1.

PROSTŘEDÍ:

Starověk

NÁMĚT:

Známé i méně známe báje, jež se zachovaly po mnohé generace.

DĚJOVÁ LINIE:

Knížka se zaobírá všemožnými biblickými příběhy, které se týkají zejména starověkého období. Dozvíme se tak například o Samsonovi, králi Šalamounovi, Adamu a Evě (jak je zcela pochopitelné z obalu knihy), ale také i o podivných stvořeních cherubínech a mnohých jiných zajímavostech, které bychom museli jinak zjišťovat dlouhým a nudným čtením Bible.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Biblické příběhy od těch známějších až po ty méně známé.

MOTIVY:

Bible, křesťanství, čistota, víra, příběhy

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka se mi docela líbila, protože některé příběhy jsem ani neznal a některé zajímavosti mi objasnily moje různé úvahy a otázky okolo náboženství samotného.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel Dovhanič, 30.04.2014

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Michael Coleman - Biblické příběhy (Děsivá literatura)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­