ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Collins Max Allan (*03.03.1948)

­­­­

CSI: Kriminálka Las Vegas - Ze záhrobí

- tento román volně navazuje na oblíbený seriál televize CBS, který se s úspěchem vysílal v řadě zemí po celém světě

Rebecca Bennetová, nevlastní dcera bohatého lasvegaského podnikatele, tlačí na lasvegaské policejní oddělení, aby znovu otevřelo vyšetřování smrti její matky Rity - tvrdí, že i když to tak možná na první pohled nevypadá, Rebecčin nenasytný nevlastní otec měl ve skutečnosti na smrti své manželky podíl. Nikdo ale nečeká odhalení, se kterým přijdou kriminalisté Gil Grissom, Sára Sidleová a Nick Stokes - jejich vyšetřování nikam nevede, protože exhumovaná mrtvá není Rita Bennettová. Catherine Willowsová a Warrick Brown musejí mezitím vyšetřit nenadálé úmrtí Vivian Elliotové v ústavu trvalé péče Sunny Day - pacientky, která zřejmě nezemřela v důsledku přirozených příčin. A jak záhy zjistí, nebyla možná v poslední době jediná. Chce snad někdo ze zaměstnanců ústavu pomoci lidem od bolestí, nebo od majetku? Na to už musejí najít odpověď lasvegaští kriminalisté.

Skupina Gila Grissoma a Sáry Sidleové s Nickem Stokesem jsou povoláni k exhumaci těla Rity Bennettové, padesátileté ženy, která uváděla reklamní spoty. Ale v rakvi naleznou sotva dvacetiletou dívku. Začne prošetřování a první stopa je zavede k pohřebnímu ústavu. Tam se nic moc nedozví. Mezitím je zjištěna identita mrtvé dívky. Byla to devatenáctiletá dívka, jež právě dostudovala střední školu a chystala se na univerzitu v Las Vegas. Podle rodičů to byla pilná studentka, která hodně pracovala, dávala krev charitě, hlídala sousedům děti. Hned u jejích rodičů zjistí, že hlídala děti majitele pohřebního ústavu. A Sára nalezne mezi knihami papírek napsaný tajným kódem. To ji zavede do restaurace, kde mrtvá dívka pracovala. Najde tam její nejlepší kamarádku. Zjistí se, že nebyla až tak nevinná, jak si mysleli její rodiče. Nakonec se dozvídáme, že ji zavraždil její přítel, se kterým chodila, Jimmy Doyle. Zabil ji, protože se domníval, že je s ním těhotná. Ale neotěhotněla s ním, nýbrž s majitelem pohřebního ústavu.
Dalším případem je velký počet mrtvých důchodců v sanatoriu Sunny Day. Poslední mrtvou je Vivian. Vražednou zbraní je prázdná injekční stříkačka, takže se vlastně do Vivian dostal stlačený vzduch. Hlavní podezřelou se stane Vivianina nejlepší přítelkyně. Ale vyšetřovatelé hned po setkání s ní svůj dojem vyvrátí, nemohla to být ona. A jsou na začátku. Vražedkyní je zdravotní sestra, jež plánovala, že z každého důchodce "vycucá" peníze na fiktivní charitu a pak uteče do jiného státu a změní si jméno.
Kriminálka ji pronásleduje, sestra se snaží být o krok dopředu, ale je to marný boj...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Granger, 04.05.2008

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-CSI: Kriminálka Las Vegas - Ze záhrobí
-Mumie
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Max Allan Collins - CSI: Kriminálka Las Vegas - Ze záhrobíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­