ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Stínil Luděk (*02.11.1975)

­­­­

Konkurz na milenku

Šest původních povídek nabízí třicátá knížka Luďka Stínila Konkurz na milenku. Autor čtenáře zavádí do svých oblíbených prostředí - například na diskotéku, dotkne se i moderování v rádiu, se kterým má dlouholeté zkušenosti, či nechá čtenáře nahlédnout do dívčího deníčku. V povídkách nechybí láska, nevěra, zklamání ani sex...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Petra v Praze roku 2007 (1. vydání). Počet stran: 117. ISBN: 978-80-7301-221-2.

OBSAH POVÍDEK:

1. Diskotéková sázka

Ondra jel spolu s Jardou a Tomášem na diskotéku Táborák. K této jízdě si tajně půjčil otcův oblíbený automobil (rodiče byli právě na dovolené). Ondra pak na diskotéce klukům vymyslel program, jakousi diskotékovou sázku. Jednalo se o to, že chlapci těm dalším určí jednu dívku, a ti se ji budou muset pokusit sbalit, přičemž vše bylo obodované. Ten, kdo s danou vyvolenou půjde tancovat, získává jeden bod, za malou pusu dva body, za delší polibek body tři a nakonec za sex bodů pět. Kdo prohraje, platí všem třem útratu.

Jardovi byla vybrána dívka s minimálně dvacetikilogramovou nadváhou, říkali jí Mamut. Tomášovi barmanka s hlubokým výstřihem. A Ondrovi zase holka hodně moc vysokého vzrůstu.

Všichni se směle pustili do akce. Tomášovi s Jardou se celkem dařilo, jen ta Ondrova takzvaná Žirafa byla stále nepřístupná. Nakonec se přeci jen nechala od Ondry pozvat na parket a dali si menší pusu; mimo jiné se spolu seznámili, její jméno bylo Jana. Ostatní kluci ale nad Ondrou stále vedli. Nakonec chtěl Jarda po Ondrovi klíčky od auta, aby se tam mohli s Mamutem oddávati milostným hrátkám. Ondřej mu je po chvíli váhání přeci jen půjčil.

Dále šel Ondra s Janou ven trochu se projít a zjistit, jak na tom Mamut s Jardou jsou. Šok! Auto na místě nestálo, a ani nikde jinde. Poté, co naštvaný Ondra zavolal Jardovi, přišel na to, že auto je dost nabourané. Kvůli tomu se jejich výzva okamžitě zrušila. Díky Janě, přesněji díky jejímu otci, se automobil stihl opravit ještě dříve, než se Ondrovi rodiče vrátili domů. Auto vypadalo jako nové, bez jediného škrábance. Jenže když své auto viděl Ondrův otec, hned poznal, že se s autem něco stalo...

2. Milování s dotykem nebe

Michal chodil se Štěpánkou již půl roku. Byla to taková ta holka, kterou mu záviděl snad každý hoch - štíhlá blondýnka, věčně usměvavá, vstřícná k lidem, přiměřeně romantická, příjemně střelená, odvázaná. Trávívali společně plno času, ona milovala jeho, on ji. Štěpánka k Michalovi jezdila vždy na kole, kvůli přísnému otci u něj nesměla přespávat, ale musela se večer vracet domů. Jejich první společné milování proběhlo až v den jejich šestiměsíčního výročí. Bylo to krásné, romantické, zkrátka nenahraditelné.

Venku byl vítr, déšť, chladno, a přesto Štěpánka musela jet večer na kole domů. Když odjížděla, Michal pocítil jakousi podivnou předtuchu, nechtěl ji nechat odjet pryč, ale nic jiného mu nezbývalo. V noci ale volal Michalovi Štěpánčin otec s otázkou, kde je jeho dcera - že prý se domů ještě nevrátila, přitom by tam již dávno měla být!

Míša tedy běžel cestou, kudy obvykle Štěpka jezdívala domů. Znal ji nazpaměť a vyznal se v ní tedy i za tmy. A pak to uviděl. U kruhového objezdu stála sanitka, policejní automobil a malý hlouček lidí. Štěpánčino kolo se rozmašírované povalovalo na chodníku. O kousek dál stála stará škodovka s nabouraným předkem. Policisté mu ji nedovolili vidět. Štěpánka byla očividně v sanitě, kde jí zachraňovali život.

Štěpánka utrpěla natolik těžká zranění, že jim chvíli po převozu do nemocnice podlehla. Pohřeb se konal o tři dny později. Michal neměl sílu ani tam jít. Vše vyčítal jejímu otci, ale nahlas nic neřekl. Miluje ji i po pěti letech od této tragédie. Žádnou jinou známost již neměl, neboť v srdci nosil stále jen Štěpánku.

3. Láska přes internet

Jakýsi Šmudla píše Lentilce emaily. V těchto zprávách jí vyznává lásku. Je zřejmé, že spolu tito dva dříve chodili, jenže Šmudla Lentilku podvedl. Šmudla byl Lentilčinou první velkou láskou. Teď je ale do ní opět zamilován a chce ji zpět. Z počátku mu Lentilka vůbec neodepisuje, po pár dnech však přeci jen odepíše, ale jen s prosbou, aby jí už nepsal a neobtěžoval, nechtěla s ním mít již nic společného.

Šmudla se stále nevzdává a píše Lentilce dál, dokonce jí navrhl, aby se spolu sešli. A ona po nějakém tom rozmýšlení souhlasila. Setkali se v kavárně na náměstí, místě, kde měli své první rande.

Šmudla je pak šťastný, že se opět setkali. Lentilka navrhne, aby se - jako kamarádi - setkávali každou neděli. V Lentilce se odehrává samý zmatek, přiznává si, že ho potřebuje vidět, je totiž velice sama a má potřebu se někomu vypovídat.

Dopadlo to tak, že spolu začali opět chodit. Strávili spolu nádherný víkend, milovali se.

Jenže Šmudla pak věčně nemá čas, navalila se na něj prý hromada práce. Lentilka na něj o víkendu čekala na jejich obvyklém místě, ale nedorazil. I další víkend nedorazil, neboť musel jet na školení.
Nakonec Šmudla Lentilce už nic nenapsal, nebral telefony, ani neodpověděl na SMSky. Zkrátka nic, už se jí neozýval, nekomunikoval s ní.

4. Tajemná noční dívka

Honza se cestou od jeho holky Anety stavil na benzínové pumpě. Natankoval, a když šel platit, stála před ním hezká dívka. Překřtil si ji na Tajemnou noční dívku. Kupovala si lahev s pitím a žádala o dobití kreditu na mobilu. Honza ji slyšel diktovat její číslo a díky jeho dobré paměti si jej zapamatoval.

Tajemná noční dívka se kamsi rozjela autem a Honza vyrazil za ní. Její auto ale bylo rychlejší než to Honzovo, a tak mu dívka brzy ujela, oba samozřejmě nejeli podle předpisů. Honza jí tedy zavolal. Zvedla to, nevěděla, kdo jí volá, nic nechápala, dožadovala se toho, aby ji přestal šmírovat a tak dále.

Honza se tedy otočil a jel domů, když vtom mu zazvonil mobil, volala mu ona dívka. Požadovala po něm, aby se sešli na jednom odpočívadle. Honza tedy opět změnil směr jízdy. Dívka měla píchnuté kolo, Honza jí ho vyměnil za rezervu. Tajemná noční dívka se jmenovala Romana. Prosila Honzu, aby jí ještě s něčím pomohl.

Jeli za sebou až k jednomu domu. Romana od něj měla klíče, ale svítila jen baterkou. A nakonec na Honzu vybalila celý její plán. Chce se rozejít se svým přítelem, u kterého bydlí. Ale ví, že by ji nenechal se tak snadno odstěhovat. Proto si Romana chtěla sbalit všechny své věci a naložit si je do auta dříve, než se její přítel vrátí z práce. Jelikož by to sama nestihla, chtěla Honzovu pomoc.

Pustili se společně do práce. Celkem jim to šlo, už měli vše hotové, ale přítel přijel o pár minut dříve, než se plánovalo. Romana jej zabavila, Honza zatím přenesl všechny její věci do auta a posléze na ni zatroubil. Odjeli každý zvlášť a oba se sešli opět na odpočívadle. Honza přestěhoval Romaniny věci z jeho do jejího vozu. Honza si však zapomněl u Romaniny bývalého přítele telefon. Romana mu alespoň napsala její číslo rtěnkou na předloktí.

Honza dorazil domů. Když se ráno probudil, zvonila na něj jeho dívka Aneta. Právě se s ním rozešla, protože ji prý podvádí. Zavolal jí totiž Romanin, bývalý přítel Romany, z Honzova mobilu. Aneta si tak myslela, že ji Honza podvádí. Honza chtěl tedy někam zajít s Romanou, jenže číslo na jeho předloktí bylo natolik rozmazané, že nešlo již přečíst.

5. Milý deníčku!

Končí prázdniny a Bára nastupuje do prvního ročníku na obchodní akademii. Musela bohužel sedět v první lavici vedle tlusté, divně koukající dívky s umaštěnými vlasy, která skoro vůbec nemluvila a jmenovala se Jitka. Bohužel Bára šla na jinou školu než její nejlepší kamarádka Evina, stále se spolu však schází.

Ve škole se očividně líbí jednomu chlapci, Stevenovi. Polovina holek ze třídy zase šílí po jejich krásném třídním učiteli Kendym. Steven Báře mimo jiné i píše tak trochu úchylné SMSky.

Bára často poslouchá rádio kvůli jejímu oblíbenému moderátoru Luďkovi. Luďkovi pak stále volá do písniček na přání, až ji Luděk pozve ven.

Bářina matka si našla nového přítele, Otu, jenž s nimi tráví spoustu času. Bára se tajně schází se svým otcem, toho ovšem zanedlouho postihne autonehoda a skončí v nemocnici.

Dříve ale chodila Bára s Lukášem, který ji však podvedl, neboť s ním odmítala mít pohlavní styk. Lukáš poté chvíli chodil s Evinou.
Bára si musela vybrat mezi Stevenem a Luďkem, rozhodla se pro Stevena a Luďkovi vše vysvětlila. Nakonec se ukázalo, že Steven byl s Bárou jen proto, že se vsadil s Lukášem, že on ji do postele dostane.
Jitka, kterou se Bára pokusila změnit k lepšímu, se přeci jen dala dohromady s jejich třídním učitelem Kendym, po kterém tolik toužila.
Bářina matka se rozešla s Otou, protože chtěla raději více času strávit v nemocnici s otcem Báry.

6. Když je láska peklo

Adam se pokouší získat srdce krásné, ale nespoutané dívky - Gábiny. Jenže ona jen využívá jeho dobrosrdečnosti, dělá si z něho poskoka. Adam ji třeba pozve do kina, ale ona ho pošle do obchodu pro pití, a když se vrátí zpět, Gábina nikde. Potkala totiž kamaráda a šla do kina s ním. Když na ni před kinem čekal, vyšla s partou kamarádek s tím, že jdou ještě do baru. A v podobném duchu se to táhlo i nadále. Sbalit Gábinu Adamovi pomáhal i jeho nejlepší kamarád Roman.

Adam Gábinu pozval na romantickou večeři, jenže ta s sebou přivedla i kamarádku. Také jí zaplatil noc v jednom hotelu, ale než na toto místo Gábinu dovezl, při čekání u semaforu jenom tak vystoupila z auta, protože právě potkala dalšího kamaráda. Nebo ji pozval do kina, Gábina za sebe ale poslala kamarádku Ingrit s tím, že jestli s Ingrit do kina nepůjde, Gábina už ho nikdy nebude chtít vidět.
Nicméně, jednou se Adamovi podařilo pomilovat se s Gábinou.

Gábina byla snad pro jakýkoli vztah nedostupná. Přiznává se Adamovi, že se nechce vázat a chce být svobodná. Adam kvůli ní měl zlomené srdce.

O týden později Adam odletěl na desetidenní pánskou jízdu s kolegy z práce. Tam se mu podařilo celkem vzpamatovat se z tohoto nešťastného "skorovztahu" s Gábinou. Adam si ji totiž vymazal z paměti, včetně jejího telefonního čísla. Když se Adam ze Španělska vrací, hned míří k Romanovi. Ten je ale jako ze škatulky, namydlený, učesaný, voňavý, upravený. Chystal se právě na rande, na rande s Gábinou!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzitell, 31.01.2016

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Luděk Stínil - Konkurz na milenkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­