ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bardugová Leigh (*06.04.1975)

   
­­­­

Šest vran (Šest vran) (2)

  • první díl série Šest vran (následuje: Prohnilé město)

Za peníze se dá koupit všechno! Nebo aspoň to platí v Ketterdamu, ve kterém se nikdo nevyzná lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. A když se objeví neodolatelná zakázka? Je čas sehnat si pomocníky. Zloděj, trestanec, hazardní hráč, černá ovce rodiny, špionka a kráska-zabiják - šest nebezpečných psanců, kteří se pokusí dostat se do nejstřeženější pevnosti světa. Podaří se jim vyváznout se zdravou kůží?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2017 (1. vydání). Z anglického originálu Six of Crows přeložila Julie Žemlová. Počet stran: 384. ISBN: 978-80-253-3315-0.

HLAVNÍ POSTAVY:

Kaz Brekker - sebevražedný gangster přezdívaný Krkavec
Inej Ghafa - hbitá vražedkyně a informátorka
Jesper Fahey - pistolník se sklony k hazardu
Nina Zenik - svůdná čarodějka s oblibou v zabíjení
Matthias Helvar - uvězněný fjerdský dezertér
Wylan Van Eck - stydlivý pyrotechnik z vyšších vrstev; syn Jana Van Ecka

DĚJ:

Kaz Brekker, pravá ruka šéfa skupiny Gaunerů, má za sebou temnou minulost, která ho naučila své. Svým nepředvídatelným chováním dokáže zmást všechny nepřátele, a proto si již v sedmnácti letech v Ketterdamu, hlavním městě Kerchu, vybudoval značnou autoritu. Vykoná i špinavou práci, když za ni dostane dobře zaplaceno. Ale nyní před ním stojí Jan Van Eck s neuvěřitelnou nabídkou a nebezpečnou akcí, nad kterou se pozastaví i samotný Krkavec.

Vloupat se do fjerdského ledového paláce, nejlépe zabezpečeného místa na světě, kam není možné se dostat, a unést odtamtud nejhlídanějšího a nejvzácnějšího vězně, to chce přece jenom chvíli na rozmyšlenou. Opatřit plány, loď, finance a především tým schopných lidí, kteří budou ochotni s ním do toho jít.

S partnerem si podají ruce a gangster jde naverbovat rekruty. Potřebuje Inej, bez ní by se neobešel. Jespera, svého věrného přítele a neobyčejně dobrého ostrostřelce. Vezme nejspíše i Ninu, protože čarodějka-smrtička se mu určitě bude hodit. Musí sehnat někoho, kdo se dobře v zemi mrazu vyzná, někoho, kdo rozumí jejich řeči a zvykům, někoho jako...Matthiase Helvara. Ten ale aktuálně přebývá v Morně, nejhorší mučírně, kterou můžete poznat.

Cestou do Bydla, shromaždiště gangu, se mu již začal v hlavě rodit nápad na osvobození známého zběha.

Při vstupu do domu si hned všiml nové tváře, Wylana Van Ecka - co ten tady dělá? Poslal ho snad otec ohledně obchodu? Zastavil se u něj a poté, co se dozvěděl o jeho kvalitách, připsal si na seznam hned dalšího adepta na zámořskou cestu. Znalec výbušnin, který se rozhodl opustit blahobyt a vydat se mimo zákon, by mohl být i pákou proti jeho zámožnému tatíčkovi, kdyby se něco náhodou zvrtlo.

Mají plavidlo, zbraně, poskládaný oddíl i s dezertérem a vyrazí do pátého přístavu. I přes trochu problematický odjezd, který jim zpříjemnili hoši od podvodníka Pekky Rolinse se vypravili na moře. Za pár dní přirazí ke břehu nedaleko civilizace a jejich mise definitivně odstartuje...

VLASTNÍ NÁZOR:

Šest vran patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších knih. Je plná napětí a do poslední chvíle nikdo nezná celý plán Kaze Brekkera. Je to, jako když Hercule Poirot na konci knihy vysvětluje celý případ, ale z pohledu konatele trestného činu, nikoliv detektiva. Hned jakmile jsem dočetla poslední stránku, myslela jsem si, že nevydržím čekat, než si budu moci přečíst pokračování jménem Prohnilé město.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tatuine, 17.09.2021

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Šest vran (Šest vran), Šest vran (Šest vran) (2)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Leigh Bardugová - Šest vran (Šest vran) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­