ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bulyčov Kir (*18.10.1934 - †05.09.2003)

­­­­

Alenčiny narozeniny (Alenka z planety Země)

  • dětský sci-fi příběh
  • 3. díl série Alenka z planety Země (předchozí: Alenčino putování; následuje: Milion Alenčiných dobrodružství)
  • Kir Bulyčov (Кир Булычёв) je pseudonym ruského spisovatele Igora Vsevolodoviče Možejka (И́горь Все́володович Може́йко)

Druhá kniha a třetí příběh o dobrodružství vynalézavé Alenky z 21. století. Již o něco starší Alenka vyráží na archeologické vykopávky za profesorem Rrrrrr, jenž jí vysvětluje, že celý život na planetě zanikl díky viru, který přivezli první astronauti. Alenka se vydá s Rrrrrr nazpět časem, aby zachránila civilizaci...
Součástí knihy je také příběh Za sto let, který můžete znát také z úspěšného televizního zpracování Sovětské televize.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

In Alenčiny narozeniny. Vydalo nakladatelství Svoboda v Praze roku 1987 (1. vydání). Z ruského originálu День рождения Алисы, 100 лет тому вперёд. Коля в будущем [Den rozhdeniya Alisy, 100 let tomu vperod. Kolya v budushchem] přeložili Josef Týč a Pavel Weigel. Ilustroval Jaroslav Malák. Celkový počet stran: 248.

STRUČNÝ DĚJ:

Alenka ke svým jedenáctým narozeninám dostala darem let s přítelem Hromburácem na planetu Coelii, jež byla zničena vesmírným morem.
Strojem času se pak dostává zpět do minulosti, kde zničí mor ve svém zárodku. Tím se jí podaří zachránit celou planetu, která po 100 letech začne znovu žít.

Ve druhé části Za sto let se kluk Kolja dostane do budoucnosti, kde se seznámí s Alenkou a unese ji do své doby (20. století). Společně mají za cíl zachránit vzácný přístroj Mielofon před spáry vesmírných pirátů.

Nakonec vše dobře dopadne, a než se Alenka vrátí zpátky do budoucnosti (do své doby), poví svým kamarádům z minulosti, co je čeká.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniela Mrázová, 25.10.2017

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Kir Bulyčov - Alenčiny narozeniny (Alenka z planety Země)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­