ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Gierová Kerstin (*08.10.1966)

   
­­­­

Zelená jako smaragd (Láska nezná čas)

  • díl v sérii: 3 (předchozí: Modrá jako safír)

Závěrečný díl trilogie Láska nezná čas, určená zejména dospívajícím čtenářkám, rozvíjí motiv cestování časem.
Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti i menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování... Nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit. Kruh se pomalu uzavírá a nitky osudu se sbíhají, bude láska stačit k překonání všech nástrah a odvrácení katastrofy?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2013 (1. vydání). Z německého originálu Smaragdgrün (Liebe geht durch alle Zeiten) přeložila Tereza Pecková. Počet stran: 408. ISBN: 978-80-7447-258-9.

OBSAH:

Gwen se se svým dědečkem Lucasem setkala v minulosti už několikrát. Dozvěděla se od něj, že v jejich domě schoval chronograf. Chronograf, který Lucy a Paul ukradli a utekli s ním do minulosti; už se tedy nemohli vrátit zpět. Ovšem s pomocí chronografu mohli i nadále cestovat v čase a několikrát Lucase navštívili. Nikdo ze Strážců nevěděl o tom, že ho Gwen našla, jen její nejbližší. Když načetla svou krev do chronografu, mohla také sama cestovat v čase. Teď tam zbývala načíst už jen Gideonova krev. Poté se zjistí, co se stane, když se načte do chronografu krev všech cestovatelů.

Od té doby, co jí Gideon přiznal, že svou lásku k ní jen hrál, s ním Gwen moc nemluvila. Zanedlouho spolu byli opět posláni do minulosti na ples, kde se měli znovu setkat s hrabětem Saint Germainem. Narazili tam i na lorda Alastaira z Florentské aliance, jež chce vyhladit obě dvě linie cestovatelů časem, mezi něž tedy patří i Gwen s Gideonem. S pomocí jednoho sekretáře-zrádce je Alastair vlákal do jednoho z pokojů, kde se udál boj na život a na smrt. Zatímco Gideon bojoval se sekretářem, Alastair zasáhl Gwen přímo do hrudníku. Gideon ho poté taky dostal, ale bylo už pozdě, protože Gwen už umírala. Ona však mrtvá nebyla, jak později zjistili, jelikož je nesmrtelná.

Saint Germain věděl, že když se načte krev všech cestovatelů do chronografu, získá Kámen mudrců, který mu umožní zůstat nesmrtelným. Strážci však věřili tomu, že tím získají lék, jenž uzdraví všechny choroby lidstva, a proto tolik usilovali o krev od těch zbylých cestovatelů. V proroctví stálo, že za to jeden zaplatí životem, a to měla být Gwen. Právě tohle byl důvod, proč Lucy s Paulem chronograf ukradli. Gwen se poté dozvěděla, že její rodiče jsou ve skutečnosti Lucy s Paulem. Tím se její svět obrátil vzhůru nohama. Gideon jí přiznal, že ji miluje, ale bál se jí to říct, protože v proroctví stojí, že si rubín vezme život z nešťastné lásky.

Gwen s Gideonem navštívili v minulosti Lucy a Paula, aby s nimi dohodli, jak svrhnout hraběte. Věděli, že když dostane elixír, bude nesmrtelný jen do Gwenina narození. Spolu s Gideonem později hraběte navštívili a Strážci věřili, že právě tohle je den, kdy se načte krev Lucy a Paula, zbylých cestovatelů, a proto všechno připravili. Zatímco Gideon přeskočí v čase a odebere jim krev, Gwen bude dělat společnost hraběti, dokud mu Gideon nepřinese elixír. Jenže hrabě se pokusí Gwen zabít. Jelikož je nesmrtelná, nepodaří se mu to, a tak Gwen podstrčil prášky, aby se zabila sama. Došlo mu, že Gwen se může zabít jedině sama z nešťastné lásky, a proto udělal to, co se mu později vymstilo. Když Gideon přišel, zastřelil ho, jenže to Gideon si vzal ten elixír a společně Saint Germaina přemohli.

Teď už jim nestojí v cestě nic zlého a Gwen s Gideonem mohou žít život, jaký jen můžou cestovatelé časem mít...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Flora, 22.08.2014

­­­­

Diskuse k výpisku
Kerstin Gierová - Zelená jako smaragd (Láska nezná čas)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­