ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Blake Ken (*02.08.1948 - †29.11.2009)

­­­­

Profesionálové

- Ken Blake je pseudonym Roberta Paula Holdstocka
- televizní přepis u nás dobře známého detektivního seriálu Profesionálové

Napínavý dobrodružný příběh ze současného Londýna je jednou z epizod úspěšného seriálu anglické televize.
Autor popisuje nebezpečné akce příslušníků speciálního oddílu zvláštních úkolů CI5 v boji proti zločinnosti a terorismu. Jako hrdiny postavil do poředí dvojici neohrožených agentů, kteří tvoří nerozlučný pár a vzájemně se doplňují svými fyzickými a povahovými vlastnostmi a jejich přísného šéfa, který svým mužům nic neodpustí, ale zároveň je na ně hrdý a vždy je připraven osobně jim přispěchat na pomoc. V této části seriálu se jedná o náročný zásah proti představitelům drogové mafie a mezinárodního terorismu.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Riosport - Press Praha ve spolupráci s nakladatelstvím Bohemians v Praze roku 1992. Přeložil Jan Michal, obálku zpracoval Josef Pinkava. Počet stran: 177. ISBN: 80-85611-02-3.

STRUČNÝ OBSAH:

Děj této knihy se odehrává v prostředí britské služby CI5. Na tomto oddělení se řeší případy, které - dalo by se říci - spadají do spárů normální policie, ale stejně tak případy, jež patří tajné policii. Řeší se zde případy terorismu, nájemných vrahů, spiknutí a podobně.
Hlavními postavami knihy jsou Bodie a Doyle, sebejistí, schopní a vtipní chlapíci, kteří si stojí za svým názorem v každé situaci. Šéfem Bodieho a Doylea je Cowley.

POZNÁMKA:

Stejnojmenný britský akční krimi seriál, jehož producentem byl Brien Clements, byl natáčen v letech 1977-1981. Celkem bylo natočeno 57 epizod.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 01.09.2010

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Ken Blake - ProfesionálovéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­