ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Blake Ken (*02.08.1948 - †29.11.2009)

­­­­

Profesionálové

- Ken Blake je pseudonym Roberta Paula Holdstocka
- televizní přepis u nás dobře známého detektivního seriálu Profesionálové

Napínavý dobrodružný příběh ze současného Londýna je jednou z epizod úspěšného seriálu anglické televize.
Autor popisuje nebezpečné akce příslušníků speciálního oddílu zvláštních úkolů CI5 v boji proti zločinnosti a terorismu. Jako hrdiny postavil do poředí dvojici neohrožených agentů, kteří tvoří nerozlučný pár a vzájemně se doplňují svými fyzickými a povahovými vlastnostmi a jejich přísného šéfa, který svým mužům nic neodpustí, ale zároveň je na ně hrdý a vždy je připraven osobně jim přispěchat na pomoc. V této části seriálu se jedná o náročný zásah proti představitelům drogové mafie a mezinárodního terorismu.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Riosport - Press Praha ve spolupráci s nakladatelstvím Bohemians v Praze roku 1992. Přeložil Jan Michal, obálku zpracoval Josef Pinkava. Počet stran: 177. ISBN: 80-85611-02-3.

STRUČNÝ OBSAH:

Děj této knihy se odehrává v prostředí britské služby CI5. Na tomto oddělení se řeší případy, které - dalo by se říci - spadají do spárů normální policie, ale stejně tak případy, jež patří tajné policii. Řeší se zde případy terorismu, nájemných vrahů, spiknutí a podobně.
Hlavními postavami knihy jsou Bodie a Doyle, sebejistí, schopní a vtipní chlapíci, kteří si stojí za svým názorem v každé situaci. Šéfem Bodieho a Doylea je Cowley.

POZNÁMKA:

Stejnojmenný britský akční krimi seriál, jehož producentem byl Brien Clements, byl natáčen v letech 1977-1981. Celkem bylo natočeno 57 epizod.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 01.09.2010

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Ken Blake - ProfesionálovéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)