ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Delaney Joseph (*1945)

­­­­

Učeň lovce duchů

Lovec duchů je muž, jehož úkolem je chránit obyvatele země před čarodějnicemi, strašidly a ostatním zlem. Navzdory jeho neocenitelné práci se mu všichni vyhýbají. Po smrti posledního učně přijímá lovec duchů mladého Thomase Warda, který je sedmým synem sedmého syna, a tím pádem je oprávněn tuto práci vykonávat. Během jeho první cesty z nákupu dojde k potyčce s místními kluky, které odežene Alice, dívka se špičatými botami, před níž lovec duchů Thomase varoval. Ta ho navede k propuštění staré matky Malkin, která byla pohřbena zaživa, protože zabíjela děti a pila jejich krev. Jakmile se Malkin dostane na svobodu, začínají Thomasovi opravdové problémy. A zdá se, že jediný, kdo mu může pomoci, je ta, která ho do všeho navedla - Alice...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Ilustrace: Dagmar Zhoufová
Rok vydání: 2004
Nakladatelství: Deus
Počet stran: 191
ISBN: 978-80-87087-59-6

OBSAH:

Knížka vypráví o sedmém, a také nejmladším synovi sedmého syna - Thomovi. Jeho bratři už vyzkoušeli různá povolání, ale jeho žádné zrovna moc neláká a také nechce překážet svým bratrům. Ovšem je zvykem, že každý sedmý syn sedmého syna je lovcem duchů, a tak se jím chce stát i Thomas. Proto se s lovcem duchů vydává na dalekou pouť, setkává s různými duchy, čarodějnicemi a jinými nadpřirozenými bytostmi.

Lovec duchů ho seznamuje se svými zkušenostmi. Ale najednou musí naléhavé odjet, a tak se učeň Thomas ocitá sám.
Bez lovce duchů si neví rady. Nedělá nic, jen se nudí a občas zajde do vesnice pro nějaké to jídlo. Při jedné takové výpravě za jídlem potká Alici - holku se špičatými botami. Lovec duchů ho před takovými holkami varoval, ale Alice se mu nezdála nebezpečná, pustil to tedy z hlavy. Jednou ho Alice oslovila a prosila ho, aby čarodějnici jménem "Vyhublá Lizzie", kterou vězní lovec duchů, dal tři koláčky - každou půlnoc jeden. Thomas Alici vyhověl. Ale to byla osudová chyba. V koláčcích byla totiž ukryta síla čarodějnice; když snědla poslední koláček, byla natolik silná, že se jí podařilo z vězení utéct. A pak se ve vesnici ztratilo dítě. Učeň Thomas se jej snažil najít. Napadlo ho, že v tom má prsty "Vyhublá Lizzie", a tak se vydal do hor, kde se ukrývala. Přes všechny překážky se dostal až do jejího úkrytu a dítě tam našel a osvobodil jej. Ale na zpáteční cestě je dohnal Lizziin sluha Tusk. Byl to strašlivý dvoumetrový chlap s obrovskými tesáky. Učně Thomase chytil a Lizzie se rozhodla, že ho pohřbí zaživa. Thomas se probudil a viděl, že leží svázaný v hrobě a nad ním stojí Alice. Pokoušel se vydrápat nahoru, ale byl moc hluboko, nakonec ale přemluvil Alici, aby mu pomohla utéct.

Thomas se vrátil domů a tam ho všichni vřele vítali. Další den přišel řezník zabít prasata na hostinu. Lizzie se do něj převtělila a snažila se zabit Thomase, ale nakonec se Thomovi podařilo čarodějnici přemoci.

CITÁT Z KNIHY:

Bez varování mě Tusk hodil do jámy, zvedl se mi žaludek, jak jsem padal do prázdného místa. Tvrdě jsem přistál, ale dole byla zem měkká, a i když mi pád vyrazil dech, byl jsem bez zranění. Otočil jsem se, abych se mohl podívat na hvězdy, protože jsem si myslel, že mě pohřbí zaživa. Ale místo toho, aby na mě padaly plné lopaty zeminy, jsem viděl obrys hlavy a ramen Vyhublé Lizzie.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha se mi líbila, protože já mám fantasy a napínavé příběhy rád.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marhacoid, 21.06.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Joseph Delaney - Učeň lovce duchůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­