ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Arnal José Cabrero (*07.09.1909 - †07.09.1982)

   
­­­­

Ninja (Pif do kapsy)

- Pif do kapsy číslo 5 (podle díla C.Arnala)
- polovinu knížečky (každá sudá strana) tvoří hádanky, hlavolamy a vtipy

Pif do kapsy je výběrem veselých a vtipných příběhů dvou francouzských hrdinů Pifa a Herkula. Jsou známí po celém světě a oblíbila si je nejedna generace dětí. Dokáží rozesmát a pobavit, nezkazí žádnou legraci, vždy mají v zásobě nějaký ten nápad a ani rošťárny jim nejsou cizí. Srdce malých čtenářů získávají tím, že nikdy nejsou zlí, agresivní, zákeřní nebo brutální.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Grafit v Praze roku 1992. Z francouzského originálu Pif-Poche přeložila Helena Landovská. Počet stran: 160. ISBN: 80-900380-6-9.

STRUČNÝ OBSAH:

Pátý díl této série je věnován tématu "ninja".

Dozvíme se třeba, že ninjové jsou nazýváni také "válečníky stínů", neboť kvůli svému tmavému oblečení zasahují hlavně v noci, kdy je problematické je spatřit. Ninja nosí na hlavě navlečenou kápi, což je vlastně maska, v níž jsou z jeho obličeje vidět pouze oči. Ninjové mají obvykle široké kalhoty a na nohou nazuté sandály nebo vysokou plátěnou obuv.
V čele každé skupiny či klanu stojí džónin ("jounin" aneb "vyšší ninja"). Ten však pouze dává rozkazy, bojů se nikdy neúčastní.
Ninja je mistrem v zápase "tělo na tělo". Dokáže střílet z luku i v temné noci. Skvěle míří a snad nikdy nemine žádný cíl. Ninjové jsou hrdinové, o jejichž činech se vyprávějí legendy po celém Japonsku...

VLASTNÍ NÁZOR:

Tato kniha je nejen zajímavým počtením, ale doprovází ji i celá řada kvízů, hlavolamů a her.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 08.10.2010

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
José Cabrero Arnal - Ninja (Pif do kapsy)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­