ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Nesbø Jo (*29.03.1960)

­­­­

Doktor Proktor a velká loupež zlata (Příběhy doktora Proktora)

Tentokrát musí tři přátelé zachránit norský státní poklad. Je k tomu potřeba pouze proniknout do nitra zločineckého gangu, vyloupit nejbezpečnější banku světa a vyhrát finále anglické fotbalové ligy. Nic nemožného pro hrdiny, kteří mají kromě notné dávky statečnosti, humoru a fantazie k dispozici také nejnovější, zcela nevídané vynálezy.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Jota v Brně roku 2013 (1. vydání). Z norského originálu Doktor Proktor og det store gullroveriet přeložila Eva Dohnálková. Ilustroval Per Dybvig. Počet stran: 205. ISBN: 978-80-7462-423-0.

HLAVNÍ POSTAVY:

Bulík - statečný; převlékl se za lupiče, aby mohl obelstít bratry Křoupavé a vzít jim zlatou cihlu, co ukradli
Líza - chytrá; pomáhala Bulíkovi
doktor Proktor - chemik, který dělal pokusy; vybavoval Bulíka a pomáhal mu
bratři Křoupaví - byli to zlí lupiči; ukradli zlatou cihlu z norského trezoru
máma Křoupavá - pomáhala bratrům Křoupavým; děsivá

STRUČNÝ DĚJ:

Jednoho dne ukradli bratři Křoupaví zlatou cihlu z norského trezoru. Za týden měla přijít inspekce, aby cihlu v trezoru zkontrolovala.

Bulík, Líza a doktor lupiče viděli a pronásledovali je až k jejich sídlu. Bulík se převlékl za lupiče a druhý den vtrhl do jejich sídla, jenže lupiči zjistili, že Bulík není žádný lupič, nýbrž detektiv. Vsadili se - pokud Bulík vyhraje v kartách, dají mu zlatou cihlu, ale jestli prohraje, rozemelou ho do špaget. Bulík rodinu Křoupavou naštěstí obelstil a vyhrál.
Cihlu tak v pořádku vrátili zpátky do trezoru.

ZHODNOCENÍ:

Kniha se mi líbila, i když byla rodina Křoupavých dost děsivá. Bylo tam hodně akce, a to mám rád.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: petrunasan, 01.03.2023

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k výpisku
Jo Nesbø - Doktor Proktor a velká loupež zlata (Příběhy doktora Proktora)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­