ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Smrtící lobby

- z anglického originálu přeložila Magda Cindričová

Právnička Geri Landerová se snaží odhalit příčinu smrti lékaře Thomase Pascoa. Když je jasné, že se Geri ocitla na správné stopě, ocitá se sama v nebezpečné situaci.

Geri Landerová je povoláním právničkou. Jednoho dne jí nabídne Joane Pascoaová případ, který je pro Joane důležitý. Proč? Protože jí zemřel manžel za podivných okolností. Geri neustále přemlouvá a dává jí tip, proč vůbec zemřel - prý za to může kuřecí maso, co on tehdy snědl. Geri se tento případ ze začátku nezamlouval, vůbec si ho nechtěla vzít do rukou a vyřešit ho, ale na konec svolila a pustila se do práce.
Geriin zesnulý manžel nechal firmu na krku Geri. A ta se musela stát partnerem firmy. Ke všemu měla na krku ještě svého milého syna Roryho, takže měla všeho nad hlavu. Navíc je její firma hodně zadlužena. Joane slíbila, že jí s tím případem bude pomáhat, jak nejvíce dovede, a tak není divu, že se po čase skamarádily.
Geri se pustila do případu. Je moc záludný, nemůže najít žádná vodítka, jež by směřovala k tomu kuřecímu masu. Jediný dokument, který pro ten případ dává smysl, je od doktora D.Vanea. Ten ale bohužel pod nátlakem vyšší moci zprávu zfalšuje, aby případ Geri odložila a už se v něm nerejpala.
Mezitím jak pátrá po stopách, seznámila se s Dermotem, jenž ji s tím též pomůže a společnými silami zjišťují, že ta zpráva je opravdu zfalšovaná. Později přijdou na to, že drůbež krmí penicilínem a tomu penicilínu odolává jeden bacil (škůdce).
Když se s tím Geri dostala před soud, obhájce jí všechny důkazy, které do té doby shromáždila, neumožnil prosadit. To Geri po soudě nenechá klidnou, a tak zajde za doktorem, aby jí řekl celou pravdu, proč zfalšoval ty dokumenty o výzkumu. Geri se ale snažila marně, doktor nic nechtěl prozradit, aby neublížil sám sobě. Ale později mu to vrtá hlavou, přeci nemůže lhát, a tak se vydává za Geri domů, aby spolu sepsali výpověď, jež se později použije u soudu. Než se k tomu ovšem dostali, do jejího domu vrazila policie a doktora zatkla. Geri si nic nenechá utéct, snaží se, aby ho dostala z vězení ven. Když se jí podaří ho dostat na svobodu, tak už je nic jiného nečekalo než ten soud.
Soud Geri vyhrála, ovšem v soudní budově se začalo střílet, útočník zasáhl doktora, který na svá zranění umřel. Je to jen další oběť tohoto případu. Nezemřel jen on a Pascoe, později se objevili i další oběti.
Geri byla velice ráda, že se jí nic vážného nepřihodilo u soudu a byla moc ráda, když s ní Dermot zůstal nejen na chvíli, ale i do budoucna...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 07.12.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Janet Bettleová - Smrtící lobbyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­