ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Pelc Jan (*1957)

­­­­

...A povídky aneb sexuální mizérie a jiné story

- obsahy jen vybraných povídek

...A nikdo to nemá lehké
Vdovec Josef si chce ještě naposledy užít života, jako pravý muž. S kamarádem jdou do nóbl vinárny, ohánějí se penězi a snaží se upoutat nějaké dámy.
Studentka Hanka už o "to" chce přijít. Blíží se mejdan a ona ví, že to bude ten "den D."
Josef s Martinem paničky sbalí, zvou je na vše možné a těší se na slibnou noc. Jenže hned po odchodu z vinárny jim dámy zmizí i s předem zaplacenými penězi za nastávající sex.
Hanka je rozhodnuta stát se ženou za jakýchkoliv okolností a s kýmkoliv. Na mejdanu si vybírá Jirku, ale v poslední chvíli se cuká a utíká domů.
Dědkové potkávají opilou Hanku a ujímají se jí. Josef se nechce smířit se sexuálním neúspěchem a rozhodne se znásilnit Hanku. Aby stouplo jeho vzrušení, bere hůl a mlátí Hanku přes záda. To je ono, to prohýbání! Poslední ranou láme dívce páteř těsně nad ledvinami. Josef si poté plní svůj sen...

Tajné přihrádky a dívčí sny
Situace, která není až tak neobvyklá: stopařka ve středních letech a v krátké minisukni se snaží stopout některé z projíždějících aut. Zastavuje kamion s řidičem a závozníkem. Žena nasedá. Po chvíli se muži začnou bavit o tom, že ji v příštích chvílích znásilní a s láskou vzpomínají na zážitky s předchozími stopařkami. Žena naříká, pláče, prosí... Nic nepomáhá, chlapi to myslí smrtelně vážně. Už najeli na lesní cestu, už už ji svlékají...
V tom se žena probouzí. Je plně vzrušená a budí svého manžela, aby její touhu ukojil. Muž nechce, je unavený. Žena vstává, jde ke skříni, obléká si úzkou minisukni a odchází...

Tři setkání
Je nemocný. Má rakovinu. V osmadvaceti letech. Až umře, zanechá po sobě krásnou manželku a děti. Rád rybaří, uklidňuje ho to. Nalíčí na štiku. Štika se chytí, ale souboj vyhrává. Jeho stav se rapidně zhoršuje. Upíná se na štiku jako na svou poslední záchranu. Když tě chytím, budu žít. I podruhé mu štika vyklouzne.
Potřetí potkává na svém oblíbeném místě starce. S jeho pomocí tahá štiku, když v tom mu bleskne hlavou, že... Štika chce oběť. Strčí do dědy a ten padá do vody, topí se. Prosí o pomoc, ale nemocný se už rozhodl - "dám štice oběť, kterou žádá, a budu volný." Vy už jste starej, vám je to jedno. Stařec mizí pod hladinou. Štika oběť přijala. "Šťastně se rozběhl k autu... a šíleně se rozkašlal."

Děti moje zlaté, něžné, sametové
Josef miluje děti a vesnické děti milují jeho. Byl by tak skvělý učitel! Se svojí ženou mají dva malé chlapce, Petra a Pavla. Dnes v noci by to šlo. Oba pořádají tajemný závod pro své syny. Každý má svého favorita, sázka je 20 tisíc. Ve stodole navlečou čtyřleté synky do podivně páchnoucího oblečení, zavedou je na cílovou rovinku, škrtnou sirkami a chlapce zapálí. Popadnou hole a řvoucí děti mlácením pohánějí vpřed. Ve smrtelných křečích se dopotácí dál Pavel. Žena vyhrála. Přemýšlejí, co si za vyhrané peníze koupí. Žena přemýšlí...určitě tu širokou květovanou sukni, co mají ve městě a možná tu bílou halenku, ještě neví. Padá hvězda. Žena si přeje další dvojčata. Aby mohla opět vyhrát.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Peeta, 04.05.2006

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-...A bude hůř
-...A máš mě rád?
-...A povídky aneb sexuální mizérie a jiné story
-...A výstupy do údolí
Čítanka-...A bude hůř
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Jan Pelc - ...A povídky aneb sexuální mizérie a jiné storyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­