ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rollins James (*20.08.1961)

   
­­­­

Jidášův kmen (Sigma Force)

  • díl v sérii: 4 (předchozí: Černý řád; následuje: Poslední orákulum)

V dalším thrilleru z cyklu o elitním tajném oddílu ministerstva obrany USA Sigma Force se jeho agenti střetávají se smrtící epidemií, šířící se z neznámých důvodů z hlubin Indického oceánu, která hrozí vyhubit lidstvo.
Agenti Sigmy Force - Lisa Cummingsová a Monk Kokkalis - se snaží na palubě jachty, přeměněné na nemocnici, najít příčinu epidemie, jsou však přepadeni teroristy, jež loď změní na plovoucí laboratoř pro vývoj biologických zbraní. Veliteli Sigmy Force Grayson Pierce v té době na druhém konci světa stojí jen krůček od získání léku, jenž by mohl lidem přinést naději, jeho plány mu však na poslední chvíli překazí tajemná krásná žena. Spolu potom podnikají nebezpečnou pouť ve stopách Marca Pola, aby se s velkým rizikem pokusili rozluštit záhadu smrtící choroby. Epidemie zatím zuří dál a času k záchraně zbývá velice málo, protože - ačkoliv dvojice objeví tajemství genetického kódu z pradávné minulosti - ve hře je příliš mnoho protichůdných zájmů a na každém kroku číhá zrada.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2009 (2. vydání tamtéž). Z anglického originálu The Judas Strain (Sigma Force) přeložil Zdík Dušek. Počet stran: 444. ISBN: 978-80-7381-651-3.

CHARAKTERISTIKA DÍLA:

Smyšlený román s prvky fantasy a sci-fi propojující historii s moderní vědou.

HLAVNÍ POSTAVY:

Grayson Pierce - jeden z nejlepších zaměstnanců Sigmy (bezpečnostní organizace)
Seichan - vražedkyně; členka Bratrstva (největší teroristická organizace), ale zároveň parťačka Graye
monsignor Vigor Verona - vatikánský prefekt, historik
Násir - velitel historické větve Bratrstva; chce zabít Seichan
Painter Crowe - velitel Sigmy Force
Lisa Cummingsová - doktorka, agentka Sigmy, milenka Paintera
Monk Kokkalis - doktor, agent Sigmy
Susan Tunisová - biooložka, 1. nakažená Jidášovým kmenem
Harriet a Jack Piercovi - rodiče Graye
Deveš Patandžáli - velitel výzkumné větve Bratrstva, únosce lodi
Ryder Blunt - miliardář, vlastník lodě Paní moře

DĚJOVÁ LINIE:

Začátek knihy autor věnuje historickému pozadí celého příběhu - zpáteční cestě Marca Pola z Číny. Dodnes je totiž tento příběh obestřen tajemstvím. Podle knihy se Marcova posádka nakazila neznámou nemocí, později nazvanou Jidášův kmen. Marco a pár dalších lidí však přežije díky zázračnému léku. A právě honba za tímto lékem je náplní celé knihy.

O stovky let později totiž nemoc propukne znovu. Úmyslně, protože Bratrstvo objeví pozůstatky Polových nakažených lodí a zkouší z Jidášova kmene vyvinout novou biologickou zbraň.

První nakaženou je Susan Tunisová s rodinou, která v zamořené destinaci tráví dovolenou. Poté se nemoc šíří závratnou rychlostí. Do postižené oblasti je poslán záchranný tým Sigmy včetně Lisy Cummingsové a Monka Kokkalise. Loď je však unesena a využívána k výzkumu léku na Jidášův kmen.

Mezitím u domu Graye Pierceho havaruje odvěká nepřítelkyně Sigmy, Seichan. V ruce svírá model egyptské pyramidy pokrytý zvláštními znaky - Andělským písmem. Gray s rodiči odváží zraněnou Seichan do konspiračního bytu, kde je připravena pomoc. Je však přepaden Násirem. Všem se ale podaří utéct a dokonce i ošetřit Seichan. Ta poté přesvědčí Graye, ať se spolu vydají po historické stopě k nalezení léku. Tímto pro ně začíná zběsilá cesta plná dobrodružství.

Do příběhu vstupuje i další dějová linie, věnovaná Vigoru Veronovi, jenž se nakonec připojí ke Grayovi a Seichan spolu s bývalým mariňákem Kowalskim.

Jedním z nejvýznamnějších mezníků celé knihy je skutečnost, že Susan Tunisová nejenže přežije útok Jidášova kmene, ale je také oním tajuplným lékem. To však ví jen Lisa, a proto spolu s Monkem, Susan a Ryderem z lodi utíká. Monk ale cestou umírá...

Závěrem se obě větve - jak ta výzkumná (Susan, Lisa a Ryder), tak i ta historická (Gray, Seichan, Vigor a Kowalski) - setkávají v Angkor Watu, kde i před stovkami let nemoc propukla. Odehraje se tu litý boj s Bratrstvem, jenž nakonec vyústí v zničení dávného zdroje Jidášova kmene a smrti Násira. Z krve Susan je poté vyrobena protilátka, která dokáže vyléčit všechny nakažené.

Kniha úplně nekončí, Seichan utíká pryč a Monk možná pořád žije. Jen Susanin příběh je uzavřen. V džungli nalézá jeskyni, v níž sídlí všichni lidé, kteří kdysi byli také léky, stejně jako ona. Susan je však poslední, poslední anděl pro lidstvo...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Danny, 10.02.2015

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
James Rollins - Jidášův kmen (Sigma Force)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­