ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Preller James (*01.02.1961)

   
­­­­

Křič! Křič! Křič! (Hororové příběhy)

  • 2. příběh z hororové série pro děti okolo 10 let (předchozí: Děsu plný dům; následuje: Dobrou noc, zombie)

Sam Carverová miluje zábavní parky a na atrakci zvanou Dračí zub se těší vůbec ze všeho nejvíc.
Seznamte se Samantou Carverovou, obyčejnou holkou s neobyčejným lístkem v kapse. Ten lístek ji pošle i s novým přítelem Andym na velice zvláštní jízdu - takovou, že oba budou křičet a chtít ještě...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2016 (1. vydání). Z anglického originálu I Scream, You Scream! (Scary Tales) přeložil Zdeněk Hofmann. Ilustroval Iacopo Bruno. Počet stran: 108. ISBN: 978-80-7507-594-9.

DĚJ:

Sam získala lístek do nově postaveného zábavního parku doktora Z. Spolu s rodiči již brzy ráno stojí jako první ve frontě před bránou do parku. Brána se začne pomalu otevírat. Náhle se zjeví muž, který natáhne ruku pro lístek, přetrhne jej a tím začíná velmi strašidelné dobrodružství pro Sam.

Muž osloví Sam, aby šla s ním a rodiče zašli do kavárny. Posadí Sam do vlaku vedle nevýrazného chlapce s bledou kůží. Pokusí se s ním navázat kontakt, ale chlapec neodpovídá. Vlak se rozjíždí, neděje se zatím nic děsivého do té doby, dokud se nezřítí velká skála a naživu zůstane pouze Sam a ten podivný chlapec...
Oba dva se společně dají na útěk před mimozemšťany, netopýry a hlasy, které je celou cestu provází.

Nakonec to všechno dobře dopadne, Sam zjistí, že podivný kluk se jmenuje Andy a je to robot. Všechno to byla jen léčka od doktora Z. Nic nebylo skutečné a díky tomuhle malému podvodu se tento park zapsal na první příčku v jejím deníku nejlepších parků.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marie Severová, 02.01.2018

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
James Preller - Křič! Křič! Křič! (Hororové příběhy)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­