ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Patterson James B. (*22.03.1947)

­­­­

Můj nejhorší školní rok: Dostaňte mě odsud! (Rafe Khatchadorian)

  • spoluautorství Chris Tebbetts
  • druhá kniha série Rafe Khatchadorian (předchozí: Můj nejhorší školní rok)
  • název originálu: Middle School: Get Me Out of Here!

Další příběhy teď už sedmáka Rafea v bohatě ilustrované knížce určené starším dětem. Nečekaně se musejí všichni přestěhovat k babičce a zcela změnit svůj život.
Khatchadorianovi se stěhují k babičce, která bydlí 130 km od Airbrooku, kam měl Rafe chodit do umělecké školy. Navíc jde o velkoměstskou zanedbanou čtvrť, kde se jim vůbec nelíbí. To nejhorší má ale teprve přijít: nástup do nové školy. Jaké je ale Rafeovo překvapení, když ho maminka zaveze na pohovor do Katedrální umělecké školy. Ještě že má Mlčenlivého Leonarda, který mu pomůže zvládat spoustu nových dojmů.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2013 (1. vydání). Z anglického originálu Middle School: Get Me Out of Here! přeložil Milan Žáček. Ilustrovala Laura Parková. Počet stran: 265. ISBN: 978-80-00-03106-4.

STRUČNÝ DĚJ:

Knížka je o klukovi, který se snaží vypátrat svého tátu a mezitím neudělat žádnou blbost.
Jelikož jim vyhořel dům, museli se z vesnice přestěhovat do města. Přitom se skamarádil s Mattym a nějakou tu blbost udělali, jenže on ho potom zradil a ztrapnil před celou školou. Rafe se naštval a odjel zpátky do své rodné vesnice a přespal u bývalé kamarádky. Ráno pro něj přijela mamka a řekla mu, že jeho táta byl světoznámý voják a že je mrtev, takže už ho nemusí hledat. Pak si jeho mamka našla novou práci a koupila si nový byt. Rafe zase měl svou výstavu obrázků, co nakreslil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vojtěch Wolf, 18.06.2013

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Čarodějka a čaroděj (Witch & Wizard)
-Můj nejhorší školní rok: Dostaňte mě odsud! (Rafe Khatchadorian)
-Sběratel polibků
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
James B. Patterson - Můj nejhorší školní rok: Dostaňte mě odsud! (Rafe Khatchadorian)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­