ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Breuil Jacques (*26.04.1950)

   
­­­­

Filipova dobrodružství

- dětská naučná literatura

Knížka pro malé děti seznamuje s tělesnými orgány a jejich fungováním.

Tato kniha vypráví o Filipovi, jeho sestře Klárce a také o kamarádovi Tomášovi. Filip býval často nemocný. Dorazil k němu doktor, kterého ještě nikdy neviděl. Pravil mu, ať se oblékne, že všichni poletí do Země zdraví. Cestou do Země zdraví jim vysvětlil, k čemu potřebujeme kyslík a jak fungují plíce. V Zemi zdraví se dozvěděli od klokana, proč se mají pohybovat a proč dodržovat hygienu. Poté jim medvěd doporučil pít čistou vodu a také vysvětlil funkci ledvin. Na tomto ostrově bylo vše dobré, ale oni se přesunuli na druhý ostrov, kde se nacházely návykové látky. Nakonec si všichni prohlédli lidské tělo, které bylo jako obrovský zámek.

STRUČNĚ O AUTOROVI:

Jacques Breuil se narodil 26. dubna 1950 v Saint-Etienne ve Francii. Promoval jako lékař na univerzitě v Lyonu, poté se ještě vzdělával na klinice Bircher-Benner ve švýcarském Curychu v oboru dietetiky (= nauka o správné, vhodné výživě zdravých i nemocných). Věnuje se i alternativní medicíně. V současné době pracuje jako lékař v jedné vesničce ve francouzském departmentu Alpes-de-Haute-Provence.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jitule, 11.09.2009

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Jacques Breuil - Filipova dobrodružstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­