ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Grimmové Jacob a Wilhelm (*1785/1786 - †1863/1859)

­­­­

Nejkrásnější pohádky bratří Grimmů (2)

- pro děti převyprávěla Gisela Fischerová

Třináct nejoblíbenějších pohádek v úpravě pro nejmenší děti s mnoha ilustracemi.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Tuto knihu vydalo nakladatelství EGMONT roku 1994 (1. vydání). Na ilustraci se podíleli Felicitas Kuhnová, Anny Hoffmannová a Carl Benedek. ISBN: 80-85817-01-2

OBSAH:

Tato kniha je určena zejména pro děti a je psána poměrně velkým písmem.

Obsahuje tyto pohádky:
Jeníček a Mařenka
Hrombuchdup
Bělinka a Růženka
Vlk a sedm kůzlátek
Červená karkulka
Bratříček a sestřička
Brémští muzikanti
Honza a štěstí
Popelka
Hvězdné tolary
Spící krasavice
Sněhurka a sedm trpaslíků
Šípková Růženka

Jeníček a Mařenka
Jeníček a Mařenka žili v malé chaloupce s tatínkem a macechou. Jednou u nich nastala taková bída, že macecha řekla, že zítra zavedou děti do hlubokého lesa. Tak se tedy stalo.
Děti po lese bloudily, až Jeníček vylezl na strom a spatřil světýlko. Šly tedy k němu. Byla to perníková chaloupka, děti byly celé nadšené, že mají co jíst. Jenže pak se ozvalo: "Kdo mi to tu loupe perníček?" Jeníček odpověděl: "To jen větříček..."
V perníkové chaloupce bydlela Ježibaba, která chtěla děti strčit do pece. Děti byly ale mazané a nejprve jí navrhly, ať jim to ukáže sama. Baba jim na to skočila a děti s babou šup do pece.
Vše nakonec dobře skončilo, protože děti se shledaly opět s tatínkem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 27.10.2009

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Jacob a Wilhelm Grimmové - Nejkrásnější pohádky bratří Grimmů (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­