ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bright J. E. (-)

   
­­­­

Madagaskar

Zkrácená a upravená verze filmového příběhu o čtyřech zvířecích kamarádech z newyorské ZOO. Kniha je bohatě doplněna originálními ilustracemi.
Zvědavý zebří samec Márty, žijící v newyorské ZOO, se rozhodl uprchnout a vydává se do ulic velkoměsta. Následují ho i jeho kamarádi. Po mnoha peripetiích skončí až na exotickém ostrově Madagaskar, kde se tato zvířátka neznající divočinu musí poprvé v životě postarat sama o sebe a naučit se přežít.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Svojtka v Praze roku 2010 (1. vydání). Z anglického originálu Madagascar přeložila Barbora Divá. Počet stran: 80. ISBN: 978-80-256-0472-4.

STRUČNÝ DĚJ:

Kniha vypráví o čtyřech zvířecích kamarádech, kteří žijí v ZOO. Lev Alex, zebra Márty, hrošice Glorie a žirafa Melman. Každý z těchto obyvatel ZOO má své sny i neduhy.
Márty například sní o volné přírodě, Alex miluje tanec a stále nacvičuje nová čísla pro návštěvníky ZOO, aby se stal králem New Yorku, hrošice Glorie zase baví svým tanečkem ve vodní nádrži a žirafí samec Melman se cítí neustále nemocný a neobejde se bez lékaře...

Jednoho dne dostane Márty nápad opustit ZOO a splnit si svůj sen, přidá se k němu někdo? A jak to celé dopadne? Více se dozvíte v knížce nebo stejnojmenném animovaném filmu (2005, režie Eric Darnell a Tom McGrath)...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: terezarapi, 09.12.2014

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Výpisek Madagaskar ve slovenštině?

Slovenskou verzi tohoto výpisku naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse k výpisku
J. E. Bright - MadagaskarMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­