ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hauptmannová Gaby (*14.05.1957)

   
­­­­

Nečekaná výzva (Alexa, cvičitelka koní)

  • díl v sérii: 3 (předchozí: Škola jezdectví)
  • další pokračování dívčího románu o šestnáctileté nadané jezdkyni a milovnici koní
  • vhodné pro čtenářky od 11 let

Po tvrdém tréninku může cvičitelka Alexa s hřebcem Chicolem nastoupit do své první závodní sezony. Zažívá však perné chvíle, protože z její kamarádky se stává rivalka, navíc bulvární tisk šíří nechutné fámy. Útočiště k odpočinku hledá na statku u strýčka Kurta a zde potkává svou velkou lásku. Vrátí se do závodního světa, kde vládnou tak drsná pravidla?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2012 (1. vydání). Z německého originálu Die grosse Herausforderung (Alexa, die Amazone) přeložila Dagmar Steidlová. Počet stran: 158. ISBN: 978-80-253-1497-5.

STRUČNÝ OBSAH:

Alexa se konečně dočkala - ve stáji slavného parkurového jezdce Haralda Struckata pilně trénovala a nyní může se svým hřebcem Chicolem nastoupit do své první závodní sezóny. Nic ale není tak skvělé, jak si Alexa myslela, a pozná i opačnou stranu slávy a úspěchu. Z její bývalé spolužačky a kamarádky Ireny se nyní stává rivalka. Bulvární tisk šíří o Alexe nechutné fámy, a ona tak společně s jejím vraníkem Chicolem prožívá perné chvíle.

Za odpočinkem se opět vrací za kamarádem jejího otce, za panem Kurtem Strassmannem (viz předchozí díly). Návrat do závodního světa se zdá být překvapivě lehký, vše se ale změní, když jejímu Chicolovi dá někdo do jídla uspávadlo a on uprostřed závodní dráhy usne. Když se ale nakonec podaří vyřešit, kdo mu jídlo kontaminoval, Alexa je již uznávanou jezdkyní a málokdy se najde někdo, kdo ji porazí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna Čermáková, 21.10.2015

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Nečekaná výzva (Alexa, cvičitelka koní)
-Škola jezdectví (Alexa, cvičitelka koní)
-Velká šance (Alexa, cvičitelka koní)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Gaby Hauptmannová - Nečekaná výzva (Alexa, cvičitelka koní)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­