ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Adam Gabi (*12.06.1963)

­­­­

Poslední sbohem (Diablo)

  • díl v sérii: 13 (předchozí: Konečně beze strachu)
  • pro starší děti

Třinácté pokračování příběhů Riki, jejích kamarádů a milovaných koní.
V tomto díle naši hrdinové z útulku Naděje chystají den otevřených dveří.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Stabenfeldt v Praze roku 2010 (1. vydání). Z německého originálu Abschied (Diabolo) přeložil Milan Lžička. Počet stran: 151. ISBN: 978-80-7423-019-6.

HLAVNÍ POSTAVY:

Riki, její kamarádi, kůň Diablo, Frank Cooper

DĚJ:

V útulku Naděje chystá Riki spolu se svými kamarády den otevřených dveří, jehož účelem je předvést všechny koně v plné kráse.

Jednoho dne, když Riki se svým koněm Diablem a kamarády jedou na projížďku do lesa, pozná v jednom autě Franka Coopera, jenž byl ve vězení, protože Diabla týral.

V den otevřených dveří Diablo náhle zmizí. Riki najde dopis, aby přišla sama na parkoviště, jinak Diabla už neuvidí. Protože měla Riki o Diabla strach, poslechla...
Cooper ji ale autem odvezl a zavřel do tmavé místnosti, opodál ve stodole věznil také Diabla...

Její snaha o útěk a záchranu Diabla byla zbytečná. Naštěstí se včas objevili její kamarádi, kterým se ji po ztraceném mobilu podařilo najít. Frank Cooper skončil za své činy opět na několik let za mřížemi.

VLASTNÍ NÁZOR:

Tato kniha je zajisté určena pro všechny milovníky koní. Všechny dobrodružné a napínavé události jsou však vylíčeny až na samém konci knihy, ze začátku v knize šlo pouze o přípravu dne otevřených dveří. Milovníci koní si ale určitě přijdou na své...
Mě osobně však kniha moc nezaujala.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MIsiCKA, 18.04.2012

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Můj vysněný kůň (Diablo)
-Poslední sbohem (Diablo)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Gabi Adam - Poslední sbohem (Diablo)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­