ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Alpstenová Ellen (*1971)

­­­­

Prameny touhy

Skutečný příběh z 19. století o jednom z posledních tajemství černého kontinentu.
Poté co se Florence von Sassová rozhodla pro Sama Whitea Bakera, už je nikdo nerozdělil. Společně chtěli najít pramen Nilu. Ovšem i jiní objevitelé a dobrodruzi se na svých výpravách do nitra Afriky nezalekli ničeho, jen aby vešli do dějin. A to nemluvě o dalších překážkách, které Florence s Bakerem museli překonávat na mohutné řece, která každou minutu ohrožovala jejich životy a zároveň i jejich velký sen najít prameny touhy.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Noxi v Bratislavě roku 2009 (1. vydání). Z německého originálu Die Quellen der Sehnsucht přeložila Zdenka Alanová. Počet stran: 310. ISBN: 978-80-8111-013-9.

STRUČNĚ O AUTORCE:

Ellen Alpstenová se narodila roku 1971 v Keni, kde prožila dětství. Nyní žije s rodinou v Londýně. Mimo knihu Prameny touhy napsala i historický román Carevna.

STRUČNÝ OBSAH:

Autorka Ellen Alpstenová v knize Prameny touhy líčí dobrodružný, ale skutečný příběh z 19. století. Příběh Sama Whitea Bakera a Florence von Sassové, kteří se rozhodli společně najít pramen Nilu a vejít tak do dějin.

Evropa, Afrika - dva kontinenty s miliony a miliony lidmi. Přesto se právě Florence a Sam potkali a vzplanula mezi nimi velká, osudová láska. Florence byla už jako malá uvržena do otroctví, takže to byl snad osud či jiná životní náhoda, že právě tehdy, když se konal trh s otroky, Sam Baker se vydal hledat pramen Nilu, a zrovna v tom místě se i se svým společníkem chvíli utábořili. Jakmile ji uviděl, zamiloval se do ní a byl rozhodnutý dát jí svobodu. Vykoupil ji z otroctví a ona šla s ním a už nikdy ho neopustila. Tak mohla začít napínavá cesta plná dobrodružství, lásky, ale i zklamání a ztrát...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maky, 11.10.2011

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Ellen Alpstenová - Prameny touhyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­