ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­

Chamberlainová Diane (*18.03.1950)

­­­­

Před bouří

Psychologický román o ovdovělé matce mentálně postiženého syna je situován na ostrov v Severní Karolíně.
Jednačtyřicetiletá Laurel Lockwoodová, jejíž manžel před deseti lety tragicky zahynul při neštěstí na moři, žije na Topsail Island se sedmnáctiletou dcerou Maggie a patnáctiletým synem Andym, trpícím fetálním alkoholovým syndromem. Pracuje jako ošetřovatelka na základní škole jen na částečný úvazek, aby se mohla maximálně věnovat handicapovanému chlapci, který je nejprve oslavován jako hrdina, když zachrání děti z hořícího kostela, kde se konal školní večírek. Výpovědi svědků však vyšetřovatele přivedou k podezření, že Andy požár, při kterém zemřeli tři lidé, založil úmyslně. Je vzat do vazby, obviněn ze žhářství a trojnásobné vraždy a hrozí mu až doživotní vězení. Laurel je přesvědčená o synově nevině a s podporou švagra se odhodlaně pouští do boje za jeho záchranu.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group - Ikar v Praze roku 2009 (1. vydání). Z anglického originálu Before the Storm přeložila Leona Macháčková. Počet stran: 414. ISBN: 978-80-249-1259-2.

STRUČNÝ OBSAH:

Laurel se před časem šťastně zamilovala a vdala. Její svět se ale začíná hroutit, když nastoupí poporodní deprese, které se nedokáže zbavit...

O několik let později má téměř dospělou dceru Maggie a o pár let mladšího (postiženého) syna Andyho, kterého téměř nespouští z očí. Jednou se však nechá přemluvit a Andyho pustí na školní večírek, který musel být z jistých důvodů přesunut do místního kostela. Jenže jak se však ukáže, štěstí na její straně nestojí, neboť v kostele vypukne požár...

Stane se zázrak, Andy nejenže vyvázne živý a zdravý, ale také pomůže ostatním dětem. A zatímco si chlapec užívá nevídané pozornosti, policie pracuje na vyšetřování... Temné střípky minulosti vycházejí na povrch... Kdo je Andyho skutečný otec? Jak zemřel Lauřin manžel? A v neposlední řadě na sebe dlouho nenechají čekat ani omyly přítomnosti...
Zná Laurel své děti tak dobře, jak si myslí?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dais, 16.01.2013

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Krutá volba
-Před bouří
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Diane Chamberlainová - Před bouří







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­