ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dun David (-)

­­­­

Nutné zlo

Jessie přijela za sestrou Claudií. Claudiina klisna utekla a zranila ji puma, proto museli zavolat veterináře Kiera. Po zachránění klisny se poblíž zřítilo letadlo. Kier a Jessie se k němu šly podívat. Lidé v letadle byli všichni zastřelení, ale jeden člověk žil. Střílel po nich. Jessie s Kierem vzali pět svazků, které v letadle plném virů našli a utíkali před Tillmanem, kterému letadlo patřilo, a jeho lidmi, protože si mysleli, že mají šestý svazek, kde bylo vše poznamenáno. Cestou jich spoustu zabily. Celou dobu se schovávali v divočině a četli svazky. Přišli na to, že Tillman klonoval lidi. Nakonec Tillman zajal Jessie. Doyle přesvědčil Kiera, že je agent FBI, ale nakonec se Kier dozvěděl, že lhal. Kier s jeho dědečkem, kterému říkají Chodící duch, protože ho nikdo nenajde, pokud on sám nechce, se vydali Jessie zachránit. Zachránili ji a pronásledovala je helikoptéra FBI. Dědeček utekl, protože ho infračervené záření nedokázalo zachytit a Jessie s Kierem nastoupili do vrtulníku. Vezli je přímo k Tillmanovi. Další trik. Dědeček se obětoval, aby Jessie neumřela. Nakonec se ukázalo, že Doyle je opravdu agent FBI a helikoptéry patřili FBI. Nakonec Doyle Tillmana zatkl. Kier zjistil, že stopy u letadla patřily dědečkovi, který předal šestý svazek novinářům a že muž, který na ně nejprve střílel, byl přítel.

CITÁT Z KNIHY:

"Dědečkovi jiskřily zaujetím oči. I ve svém věku dokázal stát rovně jako pravítko. Jeho léta prozrazovaly jen vrásky a dlouhé šedivé vlasy. Chodící duch nikdy nemluvil o starostech. Starosti nepovažoval v tomhle ani jiném světě za vhodné."

"Co se stalo pak, vidělo jen několik svědků. Zpoza stromů vystřelilo tělo jako projektil a vběhlo mezi Tillmana a Jessii. Byl to dědeček. Jako by přesně věděl, kam střela poletí, starý muž dostal zásah přímo do hrudi. Kier v ten okamžik dvěma skoky vykopl Tillmanovu zbraň k nebesům."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kája, 06.10.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
David Dun - Nutné zloMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­