ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

d'Lacey Chris (*15.12.1954)

­­­­

Dračí oheň (David Rain)

- 1. díl trilogie David Rain

David si právě pronajal krásný pokoj u hodných lidí ve velice příjemném rodinném domě. Poněkud ho sice udivila základní podmínka paní bytné a její dcery Lucy, že musí mít rád děti, kočky a draky, ale příští dny mu ukáží, proč tomu tak je. Zjišťuje, že ho čeká život se spoustou hliněných dráčků, jež paní domu sice nesbírá, ale zato vyrábí ve své Dračí sluji, což je její pokojík v prvním patře, kam je vstup zakázán. Leč nejsou to dráčci ledajací. Tu a tam ožívají a stávají se středem mnoha tajemných událostí a příběhů. Všechny vzrušuje záhada ohnivé dračí slzy, krok za krokem se objasňuje legenda o prastarých dracích.

Příběh vypráví o Davidu Rainovi, paní Elizabeth Pennykettleové, její dceři Lucy, kocouru Bonningtonovi, panu Baconovi, dále taky o Wildlife Hospital - nemocnici pro divoká zvířata, o veverkách, Sophii a spoustě dracích.

David si pronajal jeden pokoj u paní Pennykettleové (později Liz). Ona i její dcera Lucy milovaly draky. Liz je navíc sama vyráběla. Měly jich plný dům.
A tak se postupně zabydloval. Lucy jej seznámila se vším v domě. Od kocoura Bonningtona až po Dračí sluj - Lizina výrobna draků. Do té byl vstup jen na výslovné vyzvání. Davidovi se zde moc líbilo. Jednou mu Lucy vyprávěla příběh jedné veverky - Kaštánka. Měl velmi poraněné oko. Poranila mu jej vrána - Carractus. Rozhodli se, že jej zachrání. Jenže do všeho se připletl pan Bacon - Lizin soused. Velmi nenáviděl veverky. Vyrobil na ně i past. Ovšem David a Lucy nezůstali pozadu a past vyrobili také. Podařilo se jim chytit jednu veverku, ale byl to Smíšek - Kaštánkův nejlepší kamarád. Zase ho pustili.
Lucy se blížily narozeniny a David pro ni nic neměl. Tak se rozhodl, že jí napíše příběh. Jelikož měla Lucy strašně ráda veverky, rozhodl se psát o nich. Napsal první kapitolu: Zloděj ořechů. S tím mu velmi pomáhal jeho speciální drak od Liz jménem Gadzooks (později Zookie). Lucy se povídka moc líbila a naléhala na Davida, aby psal dál. A psal. Napsal celkem deset kapitol.
Jednou když se David vrátil ze školy, bylo už pozdě večer, uslyšel Liz vyprávět Lucy zajímavý příběh o starém drakovi Gawainovi a dívce Guineveře. Ta chytila Gawainovu dračí Ohnivou slzu, aby jej mohla znovu oživit. To se jí ale nepovedlo. Její duch prý ale stále čeká, až se Gawain objeví.
Jak psal David povídku s pomocí Zookieho, byl už velmi nazlobený z toho, jak mu drak věčně pomáhá. Nazlobil se na něj a takzvaně ho "poslal pryč". Drakovi vyhasl oheň - zemřel. Mohl ho zachránit jen David. A on se o to pokusil. Začal čtyřmi body:

  1. vzít draka do bezpečí
  2. pokud se objeví Ohnivá slza, chytit ji
  3. uvolnit oheň
  4. znovuoživit draka

Davidovi se to povedlo a Zookieho oživil a velmi litoval toho, co předtím udělal.
David potom chytil do své pasti Kaštánka a odvezl ho do Wildlife Hospital. Tam jej odevzdal Sophii - jeho budoucí milá. Kaštánkovi zraněné oko vyléčili, ale doktor řekl, že má nevyléčitelnou nemoc - nemoc střev. Nemohli ho zachránit. Proto ho vypustili do zahrad místní knihovny, kde později na následky nemoci zemřel. Lucy z toho byla velmi nešťastná. Tak končí náš příběh.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jimmy, 19.02.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Chris d'Lacey - Dračí oheň (David Rain)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)