ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Aubryová Cécile (*03.08.1928)

   
­­­­

Poly v Benátkách

V tomto příběhu se chytrý poník Poly ocitne v Benátkách v péči hraběnky Saborelliové. Zde si najde přítele - chudého, ale nadaného chlapce Pippa, kterému je devět let. Ten bydlí jen s maminkou. Jeho tatínek byl letec, před třemi lety odletěl na nějakou cestu, ze které se již nevrátil. Všichni si myslí, že měl nehodu, jen Pippo stále věří, že se jednou vrátí. Maminka je nemocná a na uzdravení potřebuje čistý, horský vzduch, jenže to si nemůže dovolit. Stará se o ni její neteř Gemma, které umřeli rodiče, když byla ještě malá. Nyní je jí 16 let a bydlí u svého strýce Orlanda, který je starožitníkem. Ten je bratrem Pippovy maminky Antonelly. Gemma miluje jednoho velmi hodného a slušného gondoliéra Angela. Jenže strýc Orlando nechce sňatek dovolit. Pippo a Poly se stali nerozlučnými kamarády. Jednou musela hraběnka na celý červenec a srpen odjet a svěřila Polyho Pippovi. Ti spolu prožili spoustu dobrodružství a vyřešili záhadu ukradeného obrazu z hraběnčiny sbírky. Angelo má dědečka (pastýře) Mattea, u kterého by Antonela, Pippo a Poly mohli bydlet. Ti se tam nastěhují a mají se dobře.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DEDEONKA, 21.06.2005

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Poly a jeho kamarád Pippo
-Poly v Benátkách
-Útulek na Velkém Baou (Bella a Sebastián)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Cécile Aubryová - Poly v BenátkáchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­