ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kemmererová Brigid (*11.01.1978)

Ceska posta    
­­­­

Dopisy ztraceným (Dopisy ztraceným)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Na co slova nestačí)
  • podmanivý příběh o dospívání

Juliet a Declan se znají pouze prostřednictvím dopisů, v nichž si dokážou svěřit svá nejniternější tajemství.
Julietina maminka byla fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím dovede vyrovnat. Declan je ten typ kluka, na něhož nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací se pokouší uprchnout démonům své minulosti, a když si přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Řekli byste svá nejtemnější tajemství úplně cizí osobě?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2019 (1. vydání). Z anglického originálu Letters to the Lost přeložila Helena Šváchová. Počet stran: 359. ISBN: 978-80-7544-752-4.

CHARAKTERISTIKA:

Juliet Youngová - hodná, pracovitá, uzavřená, zraněná, ráda fotí
Declan Murphy - "bad boy", zraněný, hodný (na ty, který má rád)

DĚJ:

Juliet Youngová je 17letá holčina, které zemřela maminka. Maminka Jul byla fotografka. Proto hodně často odjížděla a Juliet byla často sama doma.

Juliet si s mámou psala dopisy. A když její maminka zemřela, Juliet jí dále dávala dopisy na hrob.
Juliina maminka zemřela při bouračce, když se vracela z cesty. Juliet si to dávala za vinu, protože mamince řekla, ať se vrátí dřív...

Jednoho dne Declan najde její dopis, když vykonává veřejné práce nařízené soudem. Nedá mu to a odepíše jí. Nakonec si začnou psát pravidelně, až přejdou kvůli počasí na elektronickou korespondenci. Ani jeden neví, s kým si píše.

Mezitím se oba dva míjejí ve škole. Trochu se to celé zvrtne, jak to většinou bývá, ale nakonec si to oba dva vyjasní. Juliet zjistí, jak se smrt matky doopravdy udála. Proto se přestane obviňovat a začne normálně žít.
Nakonec spolu s Declanem zůstanou i ve vztahu...

HODNOCENÍ:

Kniha se mi moc líbila. Mám ráda tenhle typ četby.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kačenka, 10.01.2021

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Brigid Kemmererová - Dopisy ztraceným (Dopisy ztraceným)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­