ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Dokonalá manželka (Psychologické záhadné tajemství Jessie Hunt)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Dokonalý blok)
  • psychologický thriller o Jessie Huntové
  • název anglického originálu: The Perfect Wife (2018)

Forenzní psycholožka (a novomanželka) Jessie Huntová odhaluje, že v jejím novém předměstí číhá temné tajemství. Když se pak na scéně objeví mrtvé tělo, Jessie se ocitá ve spletité síti mezi svými nově nalezenými přáteli, tajemstvími svého manžela, prací na případu sériového vraha - a tajemstvím své vlastní temné minulosti.
V Dokonalé manželce věří Jessie Huntová, forenzní psycholožka v zácviku, že nechala temnotu svého dětství konečně za sebou. Se svým manželem Kylem se právě přestěhovala ze stísněného bytu v centru Los Angeles do velkého domu ve Westport Beach. Díky Kylovu povýšení v práci se topí v penězích. A Jessie má co nevidět dokončit svůj magisterský titul ve forenzní psychologii a učinit tak poslední krok, jenž ji dělí od jejího snu stát se policejní profilistkou. Sotva se však přistěhují, začíná si Jessie všímat celé řady podivných věcí. Vypadá to, jako by všichni její sousedé - a jejich chůvy - skrývali nějaká tajemství. Záhadný jachtařský klub, do něhož se Kyle tak zoufale snaží dostat, se hemží nevěrnými manžely a vlastními pochybnými pravidly. K tomu všemu se zdá, že neblaze proslulý sériový vrah uvězněný v psychiatrické léčebně, kde Jessie dokončuje svůj titul, ví o jejím životě více, než by bylo normální nebo bezpečné. Jak se její svět začíná rozpadat, ztrácí Jessie důvěru ke všemu kolem sebe - i ke své vlastní příčetnosti. Opravdu odhalila ve slunečném a bohatém plážovém městečku v jižní Kalifornii zlověstnou tajnou konspiraci? Ví snad sériový vrah, kterého studuje, skutečně něco o původu jejích nočních můr? Nebo ji konečně dohnala její strašlivá minulost?
Rychle ubíhající psychologický thriller s nezapomenutelnými postavami a napínavým příběhem je první knihou v nové strhující sérii, jež vás přinutí otáčet stránky pozdě do noci...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vyšlo jako e-kniha v roce 2019. Počet stran: 250. ISBN: 9781094304038.

STRUČNÝ OBSAH:

Kniha vypráví o Jessie a Kylovi, manželích, kteří se přestěhovali z velkoměsta do malého městečka zvaného Westport Beach. Žije se jim tu krásně, lidi jsou přátelští, ale Jessie, jakožto studentka kriminalistiky a forenzní psychologie, začíná mít podezření, že tu není něco v pořádku. Setkává se s největším sériovým vrahem, Boltonem Crutchfieldem, který jí dává jisté stopy k tomu, aby zjistila, co má její manžel v plánu...

HODNOCENÍ:

Tato kniha mě velice nadchla. Když jsem začala číst příběh, zprvu se zdálo vše nevinné, ale asi od půlky, kdy se začalo schylovat k nějaké akci, jsem se nemohla odtrhnout od textu. Jak jsem se přibližovala ke konci příběhu, musela jsem si dát od knihy chvíli klid. Bylo tam tolik informací a nastal neskutečný zvrat, který podle mě nikdo nečekal. Líbilo se mi, že nic není moc odfláknuté, vše bylo podrobně popsáno a také možnost přemýšlet nad výsledkem problému, který byl tak složitý, že bych na to sama nepřišla.

Kniha nebyla v podobě jako každá jiná, vyšla jako e-kniha, což bylo taky velké plus k tomu si číst kdekoliv a nic netahat s sebou. Co mě překvapilo, že tak výborná kniha je zadarmo, proto to byl také jeden z důvodů si ji zkusit přečíst. Druhým velkým důvodem byla náhledová fotografie, která ve mně vyvolala pocit, že by to mohlo stát za přečtení.

Doporučuji si tento příběh přečíst, pokud se někomu líbí detektivky a celkově i z hlediska psychologie.
Určitě to nebude poslední kniha této spisovatelky, co si přečtu, protože její styl psaní se mi líbí a příběh je napsán v takové formě, abyste byli pořád ve střehu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jindra Čižinská, 27.11.2022

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Blake Pierceová - Dokonalá manželka (Psychologické záhadné tajemství Jessie Hunt)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­