ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Delfín Flipper

Pamela Blondelová a její syn Mike se přestěhují na Floridu, ale Mikovi se tam nelíbí. Pustí delfína Afroditu z bazénu do volného moře, brzy se však po ní začnou všichni shánět. Mike si myslí, že když je delfín pryč, tak odjedou zpátky domů za otcem, ale mýlí se, Pamela s doktorem Ricksem se vydají Afroditu hledat.
Mezitím jde Mike na pláž, kde se seznamí s pohlednou hnědovlasou dívkou Maiou. Spolu s ní plave do Delfíní zátoky, kde pozná, jak si Maia s delfíny dobře rozumí, umí je k sobě přivolat, dovolí ji vozit na hřbetu, hrajou si s ní. Mike pozná odstrčeného delfina, a tak se ho ujme a začne mu říkat Flipper.
Jednoho dne tam však jde sám, nevšimne si vraku, a uvízne mu v něm noha a nemůže ji vytáhnout. Na pláž přichází Maia, která si všimne Flippera, který se snaží vysvobodit Mikovu nohu a následně i Mika, kterému je vidět už jen hlava, protože přichází příliv. Maia volá pomoc a přichází doktor Ricks, jenž Mika na poslední chvíli zachrání, mezitím se mu Mike přizná, že to on pustil Afroditu, protože si myslel, že se tak dostane domů. Ale doktor Ricks mu řekne, že už ji našli a že je v pořádku. Když se to o Mikovi dozví Pamela, dostane Mike měsíční domácí vězení...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva, 07.10.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Betsy Ginsburghová - Delfín FlipperMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­