ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Calhounová B. B. (*1961)

­­­­

Sama sebou: Paige (Fotomodelky Eileen Fordové)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Hvězda večírků)
  • napsala B. B. Calhounová na námět Liz Nicklesové

První ze série šesti příběhů mladičkých dívek, které přicházejí do světoznámé newyorské agentury, aby se staly špičkovými modelkami.
Patnáctiletá Paige z daleké Nebrasky je hrdinkou prvního vyprávění, v němž se dívky seznamují ve společném bytě. Paige poznává New York, práci modelky i první lásku. Četba je jednoduchá a didaktická.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Motto v Praze roku 1995 (1. vydání). Z anglického originálu The New ME (Ford Supermodels of the World) přeložila Eva Trojská. Počet stran: 165. ISBN: 80-85872-19-6.

NÁMĚT:

Popis začínající kariéry modelky

DOBA A MÍSTO DĚJE:

Wheeler, New York; neznámá doba (20. - 21. století)

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Paige Sandersová - začínající úspěšná modelka; sympatická, přátelská, příjemná
Kerri - začínající modelka; ochotná, pohotová, usměvavá
Cassandra - začínající modelka; spolubydlící Paige; rozdávající, ale na druhou stranu neposlušná

STRUČNÝ DĚJ:

Paigina babička poslala její fotku do agentury v New Yorku s tím, že by si ji mohli vybrat jako začínající modelku. Paige byla vybraná ze stovek uchazeček mezi šest finalistek, ze kterých si vyberou ty nejlepší. Tato nabídka měla však háček. Paige musela odletět z rodného města Wheeleru do New Yorku, s čímž nesouhlasí její rodiče. Nakonec svolili s tím, že když by byla přijata a zůstala by v New Yorku i přes školní rok, Fordovi jí zajistí školu. Paige se seznámila s ostatními dívkami: Cassandrou, Nairou, Kerri, Katerinou a Piou. Nejvíce se skamarádila s Piou a Cassandrou, se kterou byla na pokoji. Paige chodila spolu s ostatními na méně či více povedená focení. Ke konci knihy se Paige dozvěděla, že byla přijatá do Fordovy agentury.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Člověk může být čímkoli, jenom to nesmí vzdát.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niki J., 20.08.2015

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
B. B. Calhounová - Sama sebou: Paige (Fotomodelky Eileen Fordové)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­