ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cameronová Anne (*20.08.1938)

­­­­

Dcery měděné ženy

Autentický příběh kanadských indiánů kmene Nutka od dávnověku, kdy "lidé žili skoro tak, jak měli", po nepřibarvenou, ale přece zvláštním způsobem nadějeplnou současnost. Tato kniha je jedinečná svým ženským poselstvím. Prastaré legendy Nutků i vzpomínky na nedávnou minulost byly předány autorce knihy několika moudrými ženami, které je získaly od svých matek a ty zase od svých.

Kniha Dcery měděné ženy podává příběh indiánů kmene Nutka žijících na kanadském ostrově Vancouver. V první části knihy jsou zapsány jejich legendy a mýty o posvátném ženství a o rovnováze mezi ženami a muži.
Druhá část přináší příběhy vyprávěné indiánskou babičkou. Příběhy o objevení Ameriky pohledem jejich původních obyvatel nebo o vyvražďování celých vesnic a někdy dokonce i kmenů. Kniha však není smutným vyprávěním posledních pár členů kmenu, nýbrž oslavou, že se jejich moudrost a učení dokázaly zachovat až do dnešní doby.
Kniha vychází z vyprávění žen kmene Nutka, které dovolily autorce zapsat jejich učení.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Terka Agata, 23.12.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Anne Cameronová - Dcery měděné ženyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­