ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Cameronová Anne (*20.08.1938)

­­­­

Dcery měděné ženy

Autentický příběh kanadských indiánů kmene Nutka od dávnověku, kdy "lidé žili skoro tak, jak měli", po nepřibarvenou, ale přece zvláštním způsobem nadějeplnou současnost. Tato kniha je jedinečná svým ženským poselstvím. Prastaré legendy Nutků i vzpomínky na nedávnou minulost byly předány autorce knihy několika moudrými ženami, které je získaly od svých matek a ty zase od svých.

Kniha Dcery měděné ženy podává příběh indiánů kmene Nutka žijících na kanadském ostrově Vancouver. V první části knihy jsou zapsány jejich legendy a mýty o posvátném ženství a o rovnováze mezi ženami a muži.
Druhá část přináší příběhy vyprávěné indiánskou babičkou. Příběhy o objevení Ameriky pohledem jejich původních obyvatel nebo o vyvražďování celých vesnic a někdy dokonce i kmenů. Kniha však není smutným vyprávěním posledních pár členů kmenu, nýbrž oslavou, že se jejich moudrost a učení dokázaly zachovat až do dnešní doby.
Kniha vychází z vyprávění žen kmene Nutka, které dovolily autorce zapsat jejich učení.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Terka Agata, 23.12.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Anne Cameronová - Dcery měděné ženyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)