ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Griffiths Andy (*03.09.1961)

   
­­­­

Ztřeštěný dům na stromě: 52 pater (Ztřeštěný dům na stromě)

  • díl v sérii: 4 (předchozí: Ztřeštěný dům na stromě: 39 pater; následuje: Ztřeštěný dům na stromě: 65 pater)
  • pro starší děti

Další kniha o domě na stromě, nejzábavnějším a nejskvělejším domě na světě! Kniha plná kresbiček a bláznivých dobrodružství v domě snů.
Vítejte v dalším pokračování dobrodružných příběhů Andyho a Terryho, kteří přistavěli dalších 13 pater. Přidali mimo jiné tříštírnu melounů, cvičebnu na žonglování s motorovou pilou, mrkvometač na raketový pohon, obří fén, jenž má takovou sílu, že vám prakticky odfoukne všechny vlasy z hlavy, závodní dráhu pro houpací koně, strašidelný dům, rozpomínací kabinu, která vám pomůže vzpomenout si na věci, jež jste možná zapomněli, výcvikové středisko ninja šneků a mnoho dalších ztřeštěných vymožeností.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Petrkov v Havlíčkově Brodě roku 2018. Z anglického originálu The 52-Storey Treehouse (Treehouse) přeložila Lucie Šavlíková. Počet stran: 335. ISBN: 978-80-87595-72-5.

HLAVNÍ POSTAVY:

Andy - malý hnědovlasý mladík, který je zábavný; rád píše knížky se svým kamarádem; pracovitý, šikovný a kamarádský
Terry - vyšší, černovlasý, štíhlé postavy; vymýšlí klukoviny a taky rád píše knížky s Andym; cvičí ninja šneky, bojí se Raťafáka a rád surfuje

DĚJ:

Tato knížka navazuje na předchozí díl. Zde se Terry a Andy snaží vyřešit zmizelého Raťafáka a uspanou Jill.

Dům na stromě má v knize 52 pater a v každém z nich se něco odehrává. Kdybych měl popisovat každé patro, musel bych opsat celou knížku - kdybyste se do ní podívali, tak pochopíte.

Mně se líbilo patro, kde se nacházel Oblékomat 3000, který umí oblékat na různé příležitosti. Dále v jiném patře bylo výcvikové středisko ninja šneků, díky kterým se nakonec podařilo doručit knížku Raťafákovi a ten ji mohl vydat.

A zapomněl jsem na Jill, tu políbil bramborový princ a ona se probudila. Vše dobře skončilo. Už teď se těším se na další příběhy Andyho a Terryho...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Arecuk, 15.02.2023

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Andy Griffiths - Ztřeštěný dům na stromě: 52 pater (Ztřeštěný dům na stromě)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­