ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Oběť (Smečka)

  • díl v sérii: 3 (předchozí: Vzpoura)

Závěrečný díl romantické fantaskní trilogie s příchutí hororu uzavírá dobrodružství středoškolačky Cally Torrové, které v žilách koluje krev divoké vlčice.
Calla je ve svém divokém já vůdkyní smečky Nightshadeů a je rozenou bojovnicí. Za sebou má setkání s lidským mladíkem Shayem, které změnilo její náhled na dosavadní život a následně i životní cestu. Ve hře je však i Ren, jenž byl dříve určen za jejího druha. Spolu měli v budoucnosti vládnout celé smečce. Callu čeká těžké rozhodování, ale prozatím musí nechat záležitosti srdce stranou a starat se o to, aby byli Strážci co nejdříve poraženi. Nezbytností k tomu však bude nalezení chybějících artefaktů, které mají mít rozhodující podíl při konečné bitvě. Zachovat neutralitu bude pro Callu čím dál tím obtížnější a v závěrečné bitvě ji zřejmě čeká jedna z největších obětí.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2012 (1. vydání). Z anglického originálu Bloodrose (Nightshade) přeložila Lenka Faltejsková. Počet stran: 383. ISBN: 978-80-242-3333-8.

STRUČNÝ DĚJ:

Calle se podařilo přesvědčit Rena, aby šel k Hledačům. Začíná boj Rena a Shaye o Callu. Shay shání části elementárního kříže, dvou mečů, díky nímž může zahnat ďábla z podsvětí, který vystupoval v lidské podobě jako jeho strýc Bosque Mar. Během výprav se setkají i s ochránci, kteří nemají podobu jen vlků, ale i medvědů a kočkovitých šelem.

Hledačům se podařilo získat všechny části (ohně, vody, země a větru) a začíná bitva, ve které se k Hledačům připojí další Ochránci, včetně smečky Callina otce. Shay se utkal s Harbingerem a zahnal ho. Ren byl zabit. Než uzavřel bránu do podsvětí, dozvěděli se, že všichni ochránci se natrvalo promění ve vlky. Ansel ale o svého vlka přišel a Sabine by se musela rozloučit s Ethanem, kterého milovala. Proto si svého vlka nechala odebrat a předala ho Anselovi. Shay byl Callou přeměněn, proto nebylo jisté, čím bude.

Nakonec se i Shay proměnil ve vlka a smečka odešla do lesa. Sabine zůstala s Ethanem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karolína Frejlichová, 02.06.2013

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Andrea R. Cremerová - Oběť (Smečka)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­