ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Oběť (Smečka)

  • díl v sérii: 3 (předchozí: Vzpoura)

Závěrečný díl romantické fantaskní trilogie s příchutí hororu uzavírá dobrodružství středoškolačky Cally Torrové, které v žilách koluje krev divoké vlčice.
Calla je ve svém divokém já vůdkyní smečky Nightshadeů a je rozenou bojovnicí. Za sebou má setkání s lidským mladíkem Shayem, které změnilo její náhled na dosavadní život a následně i životní cestu. Ve hře je však i Ren, jenž byl dříve určen za jejího druha. Spolu měli v budoucnosti vládnout celé smečce. Callu čeká těžké rozhodování, ale prozatím musí nechat záležitosti srdce stranou a starat se o to, aby byli Strážci co nejdříve poraženi. Nezbytností k tomu však bude nalezení chybějících artefaktů, které mají mít rozhodující podíl při konečné bitvě. Zachovat neutralitu bude pro Callu čím dál tím obtížnější a v závěrečné bitvě ji zřejmě čeká jedna z největších obětí.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2012 (1. vydání). Z anglického originálu Bloodrose (Nightshade) přeložila Lenka Faltejsková. Počet stran: 383. ISBN: 978-80-242-3333-8.

STRUČNÝ DĚJ:

Calle se podařilo přesvědčit Rena, aby šel k Hledačům. Začíná boj Rena a Shaye o Callu. Shay shání části elementárního kříže, dvou mečů, díky nímž může zahnat ďábla z podsvětí, který vystupoval v lidské podobě jako jeho strýc Bosque Mar. Během výprav se setkají i s ochránci, kteří nemají podobu jen vlků, ale i medvědů a kočkovitých šelem.

Hledačům se podařilo získat všechny části (ohně, vody, země a větru) a začíná bitva, ve které se k Hledačům připojí další Ochránci, včetně smečky Callina otce. Shay se utkal s Harbingerem a zahnal ho. Ren byl zabit. Než uzavřel bránu do podsvětí, dozvěděli se, že všichni ochránci se natrvalo promění ve vlky. Ansel ale o svého vlka přišel a Sabine by se musela rozloučit s Ethanem, kterého milovala. Proto si svého vlka nechala odebrat a předala ho Anselovi. Shay byl Callou přeměněn, proto nebylo jisté, čím bude.

Nakonec se i Shay proměnil ve vlka a smečka odešla do lesa. Sabine zůstala s Ethanem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karolína Frejlichová, 02.06.2013

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Andrea R. Cremerová - Oběť (Smečka)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)