ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Noční tábor (Stříbrné podkovy)

- díl v sérii: 2
- pro děti od 10 let

Další z prázdninových dobrodružství Megan, Maxe a jejich přátel.
Před více než sto lety žila na farmě Bodláčí vrch dívka, která tragicky zahynula. Říká se, že její duch se stále potuluje po pastvinách a hledá milovaného bělouše. Během nočního táboření nedaleko staré stáje zmizí Amanda i její kůň. Megan bojuje se strachem, ale vydává se Amandu hledat. Není si vůbec jistá, zda najde ztracenou kamarádku nebo se ocitne tváří v tvář duchovi z minulosti.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Alpress ve Frýdku-Místku roku 2006 (1. vydání). Z anglického originálu Ghost of Thistle Ridge (Short Stirrup Club) přeložila Eva Konečná. Počet stran: 112. ISBN: 80-7362-328-5.

ÚVOD:

Kniha vypráví o partě chlapců a dívek, kteří měli rádi koně. Jednou se utáboří nedaleko staré farmy...

OBSAH:

Megan objeví hrob dívky, která žila na farmě Bodláčí vrch před více než sto lety. Říká se, že její duch se stále potuluje po pastvinách a hledá svého milovaného bělouše.
Megan má ze setkání s duchem dívky strach, ale když během nočního táboření zmizí její kamarádka Amanda, vydá se ji hledat. Neví, zda při hledání Amandy stane tváří v tvář duchovi a jestli Amandu vůbec najde.
Když ale nalezne na farmě starý deník, jenž patřil mrtvé dívce, najde díky němu tajné dveře do země, které kdysi dávno sloužily jako nouzový východ. Náhle Megan napadne, jestli se jimi Amanda nepropadla. Projde tedy dveřmi a vydá se tmavou chodbou, která je z malé části zatopená. Nakonec našla svou kamarádku promáčenou v noční košili na hřbitově, kam chodba vedla. Vše se nakonec vysvětlilo tak, že Amanda je náměsíčná a oné noci byl zrovna úplněk.
Megan je vlastně dívce, která tu žila, vděčná - vždyť i kvůli ní Amandu našla...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: týna005, 13.06.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Lákavá výměna (Stříbrné podkovy)
-Noční tábor (Stříbrné podkovy)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Allison Estesová - Noční tábor (Stříbrné podkovy)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­