ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Quesnel Alain (-)

­­­­

Mýty a legendy - Egypt, Řecko, Galie (2)

  • spoluautorství Bernard Briais

Knížka na pomezí beletrie a populárně naučné literatury konfrontuje mýty starých civilizací s historickou faktografií.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Gemini v Praze roku 1994 (3. vydání). Z francouzského originálu Les Gaulois, mythes et légendes přeložil Evžen Lukeš. Ilustrace: Jean-Marie Ruffieux. Počet stran: 143. ISBN: 80-85820-08-0.

STRUČNÝ OBSAH:

Knížka je rozdělena na tři části: Egypt, Řecko a Galie.

V části o Egyptě se můžeme dočíst o zrození světa, Esetovi a Usire, egyptském náboženství, putování duší a spoustu dalších zajímavých informací.

V části věnující se Řecku se dozvíme o únosu Kory, o uších krále Mídy, labyrintu, ale třeba i o známém Odysseovi.
Jednotlivé názvy kapitol - Řecko: Velká bitva; Diův hněv; Únos Kory; Uši krále Mídy; Smrtící pohled; Dračí zuby; V labyrintu; Pygmalionova nevěsta; Atlantina svatba; Návštěva na Olympu; Lví kůže; Laň s měděnými kopýtky; Královna Amazonek; Té nejkrásnější; Odysseovo bláznovství; Achillova pata; Trojský kůň; Kyklopova jeskyně; Napospas moři a větrům; Odysseův návrat; Od dějin k legendám.

V posledním oddílu s názvem Galie se dočteme o posvátném jmelí, o bájných zvířatech či o posledním galském druidovi.

Kniha Mýty a legendy přináší řadu informací z minulosti. Ve stručnosti třeba že hieroglyfy byly posvátným egyptským písmem a dlouho představovaly velké tajemství. Toto písmo rozluštil až v 19. století Jean-François Champollion.
Najdeme zde i celou řadu mýtů, třeba ten známý o Daidalovi a Ikarovi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 15.10.2010

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Mýty a legendy - Egypt, Řecko, Galie, Mýty a legendy - Egypt, Řecko, Galie (2), Mýty a legendy - Egypt, Řecko, Galie (3)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Alain Quesnel - Mýty a legendy - Egypt, Řecko, Galie (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­