ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hayová Louise L. (*08.10.1926 - †30.08.2017)

   
­­­­

Miluj svůj život

  • vybraný úryvek (2016, Euromedia Group; ISBN: 978-80-7549-179-4)
  • z anglického originálu You Can Heal Your Life přeložila Jana Žlábková
  • knížka Miluj svůj život je návodem na šťastný a spokojený život, jehož může každý dosáhnout prostřednictvím pozitivního myšlení, sebeúcty a sebelásky
  • autorka na základě vlastních zkušeností radí, jak se naučit mít rád sám sebe, jak změnit svůj život k lepšímu, jak uzdravit svoji duši i tělo - a recept je jednoduchý: začněte myslet pozitivně!
  • negativní myšlenky, trápení se nad křivdami z minulosti, neustálé řešení životních problémů - to vše se odráží na duševním i tělesném zdraví člověka, brání mu v duchovním růstu, způsobuje vážná onemocnění, proto je třeba změnit své životní postoje i způsob myšlení
  • kniha poskytuje názorné ukázky i praktická cvičení, umožňující osvojit si zásady pozitivního myšlení, sebeúcty a samozřejmě i sebelásky
  • stručně o autorce: Louise L. Hayová je duchovní učitelkou, lektorkou a úspěšnou autorkou dvaceti bestsellerů, mezi něž patří Uzdrav své tělo a Síla ženy; od doby, kdy v roce 1981 zahájila svou kariéru jako představitelka vědního oboru týkajícího se způsobu myšlení, pomohla tisícům lidí objevit a naplno rozvinout jejich potenciál tvořivé síly duchovního růstu a sebeléčení; její knihy byly přeloženy do 25 jazyků ve 33 zemích světa

DRUHÁ KAPITOLA: V čem je problém?

Dokonalá miminka
(str. 33-34)

Jak dokonalí jste byli jako malá miminka. Děti nemusí pro svou dokonalost vůbec nic dělat, děti prostě jsou dokonalé a chovají se, jako si by toho byly vědomy. Vědí, že jsou středem Vesmíru. Nebojí se požádat o to, co chtějí. Svobodně vyjadřují své emoce. Když má dítě hlad, hned to poznáte - ve skutečnosti to poznají všichni lidé v sousedství. A také víte, kdy jsou děti šťastné, protože jejich úsměv rozzáří celou místnost. Jsou plny života.
Miminko by bez lásky zemřelo. Když jsme starší, učíme se žít bez lásky, ale miminka by to nezvládala. A milují každou část svého těla, dokonce i vlastní hovínka. Mají neuvěřitelnou odvahu.
I vy jste byli takoví. Všichni jsme byli takoví. Pak jsme začali poslouchat dospělé z okolí, kteří nás učili, jak se máme bát, a my jsme postupně popírali svou výjimečnost.
Nikdy nevěřím svým klientům, když mi tvrdí, jak jsou strašní a že je nemá nikdo rád. Mým úkolem je přivést je zpátky do doby, kdy věděli, jak mají milovat sami sebe.

Cvičení: Zrcadlo

Potom své klienty požádám, ať vezmou zrcátko, podívají se sobě do očí, řeknou své jméno a prohlásí: "Miluji tě a přijímám tě přesně tak, jak jsi."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veru, 24.11.2020

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k úryvku
Louise L. Hayová - Miluj svůj životMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­