ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Ferlinghetti Lawrence (*24.03.1919 - †22.02.2021)

­­­­

Ona

Hledal jsem hlavní postavu svého života, potácel se sem a tam, támhle jsem zaskočil na absint, jinde na kávu, šel jsem nekonečnou krajinou za denními duchy sebe sama, s hrůzou smrti a vzkříšení na jazyku. Možná jsem byl pouhým tupcem z obecenstva, co omylem zabloudil na scénu, když hledal program, co upustil pod sedadlo. Někam mi vypadl klíč, který vysvětloval děj, a bez programu herce nepoznáte, protože obličeje se proměňovaly, splývaly dohromady. Potom se na svém temném nasvíceném poli dali do pohybu, hráli svou podivnou noční hru, běhali za zatoulanými míči, rozmachovali se pálkami na holých nadhazovacích kopcích nebo dřepěli se svým nanicovatým náčiním za nějakým pálkařem. Byl jsem světový chytač, krčil jsem se tam se svým nanicovatým náčiním, tlustý příjemce. Přijímal jsem signály, vysílal signály na ostatní, dřepěl jsem a signální prsty mi viseli mezi nohama, sem tam jsem kýval penisákem a někoho přivolával. Všichni se přemístili příliš daleko, další postavy utekly, bílé celuloidové stíny, jako když se filmový pás vystaví světlu, a film utíkal pryč s nimi. Nemohl jsem je chytit, běžely ulicemi světa, až zůstala jediná postava, bílá hliněná postava, u které jsem začal, která mohla být mnou. Nebyla. Byla to ona.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 08.08.2002

   
­­­­
­­­­

Diskuse k úryvku
Lawrence Ferlinghetti - OnaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­