ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Po Valentýnu

Autorka ve svém románu boří mýtus glorifikované květinové generace. Ideály lásky, míru a porozumění dostávají na frak, hrdinové jsou jejich obětí.

Chtěl do mě proniknout hned, ale to se mu nepovedlo, nebyla jsem dost vlhká. Našteloval nás do polohy 69. Pokusila jsem se ho kopnout, ale on už s tím počítal a nohy mi pevně zaklínil pažemi. Storm mě zná skrz naskrz, až moc dobře; počítá s každou sebemenší reakcí, zná každý kousek mého těla. Neomylně dokáže obejít mé zábrany, cestuje mi tělem i duší, jako by to byl jeho majetek, prodloužení jeho samého. Jeho jizvy přecházejí v mé, doslova. Jednou mě upozornil na to, že když takhle ležíme, v 69, tak jizva na jeho stejně navazuje na jizvu na mém rameni.
Zvlhla jsem, navzdory odporu, ale jeho péro jsem odmítala vzít do pusy. To leželo ztopořené vedle mě. Úd muže, který by býval měl mé jméno, kdyby přišel na svět jako holčička. To nám jednou povídala máma. Vyprávěla mi taky, jak mě Storm, když mi byli čtyři a měla jsem mindrák z toho, že nemám penis, naučil čůrat jako kluk. Vyfotili nás, já se sukýnkou vykasanou u boků, nohy rozkročené. Storm, jak stojí vedle mě, zapíná si poklopec a přitom pedantsky přihlíží. Pod sukýnkou jsem měla Stormovy holiny, pochopitelně o několik čísel větší, ale to jsem - bůhvíproč - vždycky chtěla. Ta fotka bohužel později zmizela v plamenech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Soufla, 05.08.2008

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k úryvku
Esther J. Endingová - Po ValentýnuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­