ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Charms Daniil Ivanovič (*30.12.1905 - †02.02.1942)

­­­­

Čtyřnohá vrána

Sen

Kalugin usnul a zdálo se mu, že sedí ve křoví a okolo křoví že se prochází příslušník.
Kalugin se probudil, podrbal se na bradě, znovu usnul a znovu se mu zdál sen, že se prochází okolo křoví a ve křoví že sedí schovaný příslušník.
Kalugin se probudil, rozprostřel si pod hlavou noviny, aby nezmáčel slinami polštář, a znovu usnul a znovu se mu zdál sen, že sedí ve křoví a okolo křoví že se prochází příslušník.
Kalugin se probudil, vyměnil noviny, lehl si a znovu usnul.
Usnul a znovu se mu zdál sen, že sedí za příslušníkem a okolo se prochází křoví.
Kalugin zakřičel, zazmítal se na posteli, ale probudit se už nedokázal.
Kalugin spal čtyři dny a čtyři noci bez přestávky a pátého dne se probudil tak vyzáblý, že si musel holínky přivazovat k nohám provázky, aby se mu nevyzouvaly. V pekařství, kde Kalugin vždycky kupoval pšeničný chléb, ho nepoznali a podstrčili mu žitný. A hygienická komise, která chodila po bytech, rozhodla, že Kalugin je po hygienické stránce nevyhovující, nikam se nehodí, protože není stejně nic platný, a přikázala bytové správě, aby Kalugina srolovali, převázali a vyhodili do smetí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Irenka, 05.05.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka-Bába
-Čtyřnohá vrána
-Jelizaveta Bam
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k úryvku
Daniil Ivanovič Charms - Čtyřnohá vránaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­