ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Charms Daniil Ivanovič (*30.12.1905 - †02.02.1942)

­­­­

Čtyřnohá vrána

Sen

Kalugin usnul a zdálo se mu, že sedí ve křoví a okolo křoví že se prochází příslušník.
Kalugin se probudil, podrbal se na bradě, znovu usnul a znovu se mu zdál sen, že se prochází okolo křoví a ve křoví že sedí schovaný příslušník.
Kalugin se probudil, rozprostřel si pod hlavou noviny, aby nezmáčel slinami polštář, a znovu usnul a znovu se mu zdál sen, že sedí ve křoví a okolo křoví že se prochází příslušník.
Kalugin se probudil, vyměnil noviny, lehl si a znovu usnul.
Usnul a znovu se mu zdál sen, že sedí za příslušníkem a okolo se prochází křoví.
Kalugin zakřičel, zazmítal se na posteli, ale probudit se už nedokázal.
Kalugin spal čtyři dny a čtyři noci bez přestávky a pátého dne se probudil tak vyzáblý, že si musel holínky přivazovat k nohám provázky, aby se mu nevyzouvaly. V pekařství, kde Kalugin vždycky kupoval pšeničný chléb, ho nepoznali a podstrčili mu žitný. A hygienická komise, která chodila po bytech, rozhodla, že Kalugin je po hygienické stránce nevyhovující, nikam se nehodí, protože není stejně nic platný, a přikázala bytové správě, aby Kalugina srolovali, převázali a vyhodili do smetí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Irenka, 05.05.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka-Bába
-Čtyřnohá vrána
-Jelizaveta Bam
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k úryvku
Daniil Ivanovič Charms - Čtyřnohá vránaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)