ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Okamura Tomio (*04.07.1972)

   
­­­­

Tomio Okamura se narodil 4. července 1972 v japonském Tokiu jako druhý syn (ze tří) Matsuo Okamurovi a moravské rodačce Heleně Holíkové, která se do Japonska přistěhovala v roce 1966. Jeho rodiče se v 60. letech poznali prostřednictvím dopisů.

Tomio ve svém životě vzdoroval mnoha nepříjemným situacím. Už ve škole čelil rasismu, přesto nic nevzdal, bojoval a uspěl. Jako dítě strávil dokonce část života v dětském domově v Mašťově u Podbořan v západočeském kraji. Od svých 14 let střídavě létal do Japonska, kde pracoval i jako popelář nebo jako prodejce občerstvení v jednom tokijském kině. Po přestěhování do Čech vyučoval japonštinu a prováděl japonské turisty.
Od roku 1994 začíná podnikat...

V roce 1996 se mu a jeho tehdejší ženě (Mie Krejčíková Okamura) narodil syn Ruy, jenž nyní studuje anglické gymnázium. S Mie se po čase rozvedli, nicméně dodnes spolu podnikají (Japa Foods, s.r.o.) a mají spolu korektní vztahy, i když je již Mie opět vdaná (za Čecha, pana Krejčíka, s nímž má dva malé syny).
Tomio v současné době ženatý není.

Od roku 1997 je Okamura zástupcem největší japonské cestovní kanceláře Miki Travel pro Českou republiku a Slovensko. Od roku 2004 vykonává neplacenou funkci viceprezidenta AČCKA. Do začátku ledna roku 2012 byl i jejím mluvčím, této funkce se ale sám vzdal (nahradila jej Kateřina Petříčková).
Od roku 2009 je rovněž investorem do mnoha projektů v pořadu Den D České televize.

DÍLO:

Tomio vydal zatím jen dvě knihy, které byly ovšem velmi úspěšné.

Tomio Okamura - Český sen (2010, Fragment) - líčí životní příběh česko-japonského podnikatele v oblasti cestovního ruchu; kniha byla po svém vydání v první desítce nejprodávanějších na trhu
Umění vládnout (2011, Fragment) - japonsko-český podnikatel v knize prezentuje svůj pohled na společnost a politiku, nastiňuje směr, kterým by se měl společensko-politický vývoj v České republice v 21. století ubírat

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: David Č., 16.01.2012

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Tomio OkamuraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­