ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lauerová Sylva (*10.06.1962)

­­­­

Sylva Lauerová se narodila 10. června roku 1962 v Brně. Je to česká spisovatelka a básnířka, v současnosti žije hlavně na Seychelských ostrovech. Vdala se za německého architekta, který je také odborníkem na tropickou rezidenční architekturu.

Co se týká studia, úspěšně vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, čímž dosáhla na titul doktora práv. Tomuto vystudovanému oboru se v životě však dále aktivně nevěnovala.

Její dílo můžeme rozdělit na dva odlišné styly, mezi které patří literatura umělecká a literatura komerční. K jejím úspěchům můžeme podle data zařadit vydání kreolsko-anglické verze meditativního CD Bondye i lanmour v roce 2005.

Mezí její další úspěchy se v České republice řadí vydání erotického románu Hračka, jenž se ihned po vydání roku 2007 stal knižním bestsellerem. Ten vypráví o psychoterapeutce Markétě, která si přijela odpočinout na Seychely. Román obsahuje množství přímočarých myšlenkových pochodů ženy a přímočarý popis erotických scén.

Kombinací prózy s poezií je její další dílo s pojmenováním Michael2007 z roku 2008, které podle názvu napovídá, že se jedná o andělskou tématiku. Čtenáři si zde naznačený příběh skládají sami.

Otrok (2009) - další román, díky kterému se vrátila ke komerční scéně a který je situován do sadomasochistického prostředí, což je velice netradiční téma, proto se také autorka stala nejvýstřednější českou spisovatelkou současnosti.

A konečně, roku 2010 vydala komerční básnický almanach Královny slz a ostružin. Jedná se o ženskou milostnou poezií profesionálních i amatérských básnířek.

V dnešní době Sylva Lauerová přispívá do českých časopisů určených výhradně ženám, podporuje umělecké projekty, výstavy a další show.
Má také vlastní webovou stránku na www.sylvalauerova.cz.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: okk, 03.01.2011

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Sylva LauerováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)