ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lauerová Sylva (*10.06.1962)

­­­­

Sylva Lauerová se narodila 10. června roku 1962 v Brně. Je to česká spisovatelka a básnířka, v současnosti žije hlavně na Seychelských ostrovech. Vdala se za německého architekta, který je také odborníkem na tropickou rezidenční architekturu.

Co se týká studia, úspěšně vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, čímž dosáhla na titul doktora práv. Tomuto vystudovanému oboru se v životě však dále aktivně nevěnovala.

Její dílo můžeme rozdělit na dva odlišné styly, mezi které patří literatura umělecká a literatura komerční. K jejím úspěchům můžeme podle data zařadit vydání kreolsko-anglické verze meditativního CD Bondye i lanmour v roce 2005.

Mezí její další úspěchy se v České republice řadí vydání erotického románu Hračka, jenž se ihned po vydání roku 2007 stal knižním bestsellerem. Ten vypráví o psychoterapeutce Markétě, která si přijela odpočinout na Seychely. Román obsahuje množství přímočarých myšlenkových pochodů ženy a přímočarý popis erotických scén.

Kombinací prózy s poezií je její další dílo s pojmenováním Michael2007 z roku 2008, které podle názvu napovídá, že se jedná o andělskou tématiku. Čtenáři si zde naznačený příběh skládají sami.

Otrok (2009) - další román, díky kterému se vrátila ke komerční scéně a který je situován do sadomasochistického prostředí, což je velice netradiční téma, proto se také autorka stala nejvýstřednější českou spisovatelkou současnosti.

A konečně, roku 2010 vydala komerční básnický almanach Královny slz a ostružin. Jedná se o ženskou milostnou poezií profesionálních i amatérských básnířek.

V dnešní době Sylva Lauerová přispívá do českých časopisů určených výhradně ženám, podporuje umělecké projekty, výstavy a další show.
Má také vlastní webovou stránku na www.sylvalauerova.cz.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: okk, 03.01.2011

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Sylva LauerováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­