ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Junková Šárka (*02.05.1967)

   
­­­­

Autorka (ne zcela tradiční) dívčí literatury, členka Obce spisovatelů.
Narodila se 2. května 1967 v malebném historickém městečku Kelč, o kterém ve svých knihách často píše. Nyní žije ve Vsetíně, který se v jejich dílech také objevuje.
Pracuje jako učitelka na základní škole Vsetín-Sychrov. Je vdaná a má dvě děti (syn 17 let, dcera 5 let).
Píše příběhy pro dospívající dívky, ale není to jen má mě rád/nemá mě rád a takové to unylé "aááách a aááách".
Popisuje skutečné příběhy, které si samozřejmě upraví. Když její knihy čtete, bývá vám smutno z lidského neštěstí a strádání, ale také veselo z toho, co se hrdinům kdy povede. Většinu knih jsem "zhltla" najednou během dne, nedaly se odložit.
Její hrdinky se trápily tloušťkou, nechtěným těhotenstvím, smrtí blízké osoby, nezájmem rodičů, propadly i drogám a pokusily se o sebevraždu. Bohužel ne vždy končí knihy dobře. Ale takový už je asi život.

Knihy, které dosud vydala:
Když padá nebe
Schody do ráje - Ráj je název léčebny pro sebevrahy. Hlavní postava Mirka (je jí sedmnáct let) se sem dostala omylem, protože vzít si život nezamýšlela a z výšky spíše spadla, než skočila.
Sejdeme se v nebi - Životní příběh Jakuba a Edity. Co se jim stalo změnit se nedá, ale jaká bude jejich budoucnost?
Jak jsem potkala osud
Intimníček aneb přepadla mě puberta
Štěstí chodí po špičkách

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hana Kuky, 28.06.2006

­­­­

Diskuse k životopisu
Šárka JunkováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­