ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Šimáček Radovan (*16.11.1908 - †25.06.1982)

­­­­

Autor historických románů se narodil 16. listopadu 1908 v Praze. Pocházel z rodiny spisovatele A.M.Šimáčka a nakladatele B.Šimáčka. Studoval na Reálném gymnáziu v Křemencové ulici v Praze, kde roku 1926 úspěšně složil maturitu. Vystudoval také jednoroční abiturientský kurs obchodní akademie École libre des sciences politiques v Paříži (1927-29). Poté pracoval jako úředník v Československé zbrojovce v Brně (1929), jako redaktor Hospodářského rozhledu v letech 1930-42 a Světového literárního klubu v nakladatelství Máj v letech 1942-44, potom do konce války jako pomocný dělník. Mezi lety 1945-51 působil jako redaktor na ministerstvu zahraničního obchodu, 1951-52 v Průmyslovém vydavatelství, 1952-59 v Orbisu. Byl korektorem ve Středočeských tiskárnách, od roku 1964 redaktorem Československé vlastivědy při Socialistické akademii.
Zemřel 25. června 1982 v Praze.

DÍLO:

Šimáček se orientoval čistě na historické romány. Výjimkou je pouze román Napoleon byl zavražděn, jehož děj se nachází v soudobém prostředí koňských závodů v Chuchli. Ostatní díla čerpají své náměty z české historie. Autor se zejména zaměřil na počátek třicetileté války.

Zločin na Zlenicích hradě (1941), Krev a pivo (1945), Jan Puklice ze Vstuh (1946), Napoleon byl zavražděn (1946), Výbuch (1957), Valdštejnská rapsódie (1969), Kříž proti kříži (1980)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 02.03.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Radovan ŠimáčekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­