ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Štarková Petra (*24.12.1975)

­­­­
Foto PŠ

Petra Štarková, psycholožka a autorka knížek pro děti, fejetonů, povídek a odborných či populárně naučných článků, se narodila 24. prosince 1975 v Moravské Třebové. Původně psala a publikovala fantasy a sci-fi povídky. Po absolvování oboru psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci začala pracovat s handicapovanými lidmi. Ve své práci se specializovala na psychologické poradenství a diagnostiku lidí s handicapem, dále pracovala na lince důvěry pro děti a mládež. V době, kdy byla na rodičovské dovolené, začala psát knihy pro děti.

V současné době provozuje soukromou psychologickou praxi v Brně. Na podzim roku 2015 jí vyšla první knížka Pirát jménem Šampaňský. V létě 2016 vyšla další kniha Jak to chodí v lidské hlavě, která je dost možná jedinou knížkou o psychologii určenou dětem. V letech 2017 a 2018 vyšly postupně obě knihy z edice Má to háček: Lukáš a profesor Neptun a Můj brácha Tornádo.

DÍLO:

  • Pirát jménem Šampaňský - dobrodružné pohádkové vyprávění pro děti okolo 6 let
  • Jak to chodí v lidské hlavě - cílem knihy je zprostředkovat dětem základní povědomí o psychologii, a to tak, aby byly informace co nejsnáze pochopitelné i pro nejmladší čtenáře školního věku
  • Lukáš a profesor Neptun - vyprávění o Lukášovi a jeho zálibě v astronomii; na pozadí příběhu se čtenáři mohou více dovědět o projevech dětí s poruchou autistického spektra (určeno dětem od 7 let a jejich rodičům)
  • Můj brácha Tornádo - Julie je 9letá holčička jako každá jiná, ráda maluje obrázky, miluje koně, vypráví si s kamarádkami - jediné, co ji od jejích vrstevníků odlišuje, je její o rok starší bratr s diagnózou ADHD (určeno pro mladší děti)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 28.11.2018

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Petra ŠtarkováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­