ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Claudel Paul (*06.08.1868 - †23.02.1955)

­­­­
Paul Claudel [klodel] se narodil 6. srpna roku 1868 ve Villeneuve-sur-Fére a zemřel 23. února roku 1955 v Paříži.
Byl básníkem, dramatikem a esejistou. Po studiu práv a politických věd nastoupil roku 1893 dráhu diplomatickou, byl konzulem též v Praze v letech 1909-1911, vyslancem v Tokiu, Washingtonu, Bruselu, Rio de Janeiru a Kodani. Svou básnickou tvorbu začal pod vlivem Rimbuadovým. Výraz. náboženská orientace po konverzi roku 1886 prolíná celé dílo, kde meditace o poslání člověka a jeho vztahu k absolutnu je hlavním pilířem. Vznosným v. převáž. versetem vyrostl v předního katolického básníka francouzské II. symbolické vlny.

DÍLA:

Skupina apoštolů
Svaté obrázky z Čech
Patero velkých ód
Tři básně z války
Listy světců
Sedm žalmů pokání
Zářící tváře
Zlatohlav
Dívka Violéna /Violaine/
Město
Strom

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maruš, 21.12.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Paul ClaudelMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­