ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Abbeyová Lynn (*08.09.1948)

   
­­­­
Celým jménem Marilyn Lorraine Abbeyová. Narodila se v roce tzv. poválečného baby-boomu (tj. 1948) ve městě Peekskill ve státě New York, USA.
Již jako malá si představovala "neviditelné" přátele, ovšem nehrála si s nimi jako jiné osamělé děti, ale pozorovala jejich hry, o kterých pak psala, tento zvyk jí vydržel až po střední školu.
V roce 1969 začala studovat na University of Rochester, obor astrofyzika, který později vyměnila za humanitní obor. Graduovala z evropské historie.
Poté začala pracovat jako počítačová programátorka a později v archivu pojišťovací společnosti v New York City. Po několika letech se přestěhovala do Ann Arbor v Michiganu, kde se začala věnovat práci na své první knize. V roce 1978 se vdala za spisovatele Roberta Asprina, se kterým se v roce 1993 rozvedla. V lednu 1994 se přestěhovala do Oklahoma City, kde pracovala na románech inspirovaných hrou na hrdiny Dungeons and Dragons. V roce 1997 se přestěhovala na Floridu, aby byla blíže svým stárnoucím rodičům.
V češtině vyšly především knihy, na kterých spolupracovala se svým manželem Robertem Lynn Asprinem:

Svět zlodějů
Příběhy od oplzlého jednorožce
Stíny Asyla
Bouřlivé období
Tvář chaosu
Křídla osudu
Pád zimy

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: eledhwen, 17.11.2006

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Lynn AbbeyováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­